Architektura i dekoracje

Zalety szkła zespolonego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budujesz swój dom albo wprowadzasz gruntowne zmiany podczas generalnego remontu? Potrzebujesz szyb lub szklanych elementów? Szkło zespolone może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czym są szyby zespolone?

Szyby zespolone są wykonane z przynajmniej dwóch paneli szkła (choć ich liczba może być też większa). Pomiędzy kolejnymi panelami znajdują się ramki dystansowe, a całe okno jest ściśle zespolone dzięki uszczelnieniu dwustopniowemu. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie jednej szyby z nawet kilkoma komorami międzyszybowymi, wypełnionymi powietrzem lub innym gazem (na przykład argonem). Co możesz dzięki temu zyskać? Przede wszystkim poprawę właściwości termoizolacyjnych okna. Dzięki specjalnej powłoce odbijającej ciepło temperatura wewnątrz pomieszczeń jest mniej zależna od warunków panujących na zewnątrz – ma to znaczenie zarówno zimą, aby pokoje nie były nadmiernie wychładzane, jak i latem, w celu ochrony wnętrza domu przed upałem. Jednocześnie szyby zespolone potrafią przepuszczać energię słoneczną w stopniu, który podnosi wydajność energetyczną domu.

Jakie są zalety szyb zespolonych?

Poza wspomnianymi właściwościami termoizolacyjnymi, innymi atutami szyb zespolonych, które możesz znaleźć tutaj: https://mlsystem.pl/, jest ograniczenie przepuszczania dźwięków (dzięki czemu w domu panuje cisza) oraz podniesienie bezpieczeństwa (gdyż takie szkło jest trudniejsze do rozbicia). Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na parametry dźwiękoszczelności szkła, dzięki czemu możesz liczyć na niezwykle komfortową izolację od zewnętrznego hałasu. Zapewni ją na przykład szyba zawierająca laminowane szkło dźwiękoszczelne. Laminacja odpowiada również za wzmocnienie szyby, które przekłada się na zabezpieczenie przed włamaniem.

Czy szyby zespolone to rozwiązanie ekonomiczne?

Zdecydowanie tak. Dzięki szybom zespolonym, oszczędzasz na energii. To właśnie ich zdolność do optymalizowania wymiany ciepła ze środowiskiem zewnętrznym domu na Twoją korzyść czyni je energooszczędnymi. Duża przezroczystość szkła zapewnia docieranie energii słonecznej do wnętrza domu, ale jednocześnie szyby zespolone nie pozwalają na zbytnie przegrzewanie się pomieszczeń w czasie lata. Zimą natomiast nie tracisz ciepła, dzięki czemu oszczędzasz na materiałach, które wykorzystujesz do ogrzewania domu.

Zdj. główne: Daniel McCullough/unsplash.com

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Polecane artykuły
Architektura i dekoracje

Sztukateria elewacyjna w architekturze: Jak dodaje wyjątkowego charakteru i elegancji budynkom

Sztukateria elewacyjna: Wyjątkowy charakter i elegancja dla budynków.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Płytki klinkierowe — sprawdź, kiedy warto je wykorzystać i jakie mają zalety! 

Płytki klinkierowe od wielu lat są niezwykle popularne — wykorzystuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Garaż blaszany na działce — czy musisz mieć pozwolenie?

W tym poradniku sprawdzimy, kiedy można postawić na działce popularny blaszak bez pozwolenia. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *