Docieplenia praca za granicą – umiejętności wymagane do pracy w dociepleniach za granicą

Inne
Docieplenia praca za granicą – umiejętności wymagane do pracy w dociepleniach za granicą
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Posiadasz wykształcenie potrzebne do pracy jako monter ociepleń? Szukasz pracy za granicą, ale zastanawiasz się, jakie wymagania musisz spełnić, aby zdobyć zatrudnienie? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, czy jesteś gotowy, aby rozpocząć pracę poza granicami Polski.

Docieplenia praca za granicą – jakie są zadania montera ociepleń?

Dociepleniowiec zajmuje się termomodernizacją budynków, które już istnieją lub dopiero są stawiane. Do jego obowiązków należy montowanie izolacji od zewnętrznej oraz wewnętrznej strony budowli, a także korzystanie z różnych materiałów do izolacji. Jest odpowiedzialny także za umieszczenie między innymi zaprawy klejowej oraz siatek zbrojących od strony zewnętrznej po wcześniejszym ułożeniu izolacji termicznej. 

Zawód ten nie polega tylko i wyłącznie na tworzeniu nowej izolacji, ale również na konserwacji oraz remontowaniu tych, które zostały zamontowane wcześniej. Monter ociepleń musi odczytać rysunki techniczne i projekty, aby prawidłowo wykonać swoją pracę. Określa przy tym, w jakim stanie i stopniu gotowości jest podłoże. 

umiejętności do pracy w dociepleniach zagranica - InServ

Docieplenia praca za granicą – jakie są wymagane umiejętności na tym stanowisku?

Aby pracować przy dociepleniach, trzeba spełniać szereg wymogów. Część z nich dotyczy sprawności fizycznej, sprawności zmysłów czy umiejętności. Osoba na tym stanowisku powinna między innymi:

  • być sprawna w zakresie wysiłku fizycznego, w tym układu: mięśniowo – szkieletowego, oddechowego, kostno – stawowego;
  • posiadać dobrą koordynację wzrokowo – ruchową oraz zręczne ręce;
  • posiadać zmysł równowagi;
  • być w stanie pracować na wysokościach;
  • posiadać wyobraźnię przestrzenną;
  • być w stanie wykorzystać podzielność uwagi oraz łatwość zmiany wykonywanego zadania;
  • być dokładna w wykonywaniu zadań;
  • posiadać umiejętność pracy w grupie.

Oprócz wymogów związanych ze zdrowiem oraz predyspozycjami należy wziąć pod uwagę także kompetencje pracownika. Aby zwiększyć swoje szanse, najlepiej zdobyć wykształcenie zawodowe z odpowiednio dobranym kierunkiem (w tym przypadku byłaby to np. branżowa szkoła budowlana). Nie zawsze jest to jednak konieczne. Czasem wystarczą odpowiednie umiejętności, nabyte na stanowisku pracy, lub podobne wykształcenie.

Praca Niemcy - InServ

Docieplenia praca za granicą – jakie wymagania należy spełnić, aby podjąć pracę za granicą?

Aby podjąć pracę za granicą, nie wystarczy sprostać wymaganiom związanym z zawodem. Taki wyjazd tworzy przede wszystkim konieczność znajomości języka obcego. Najlepiej, jeśli potrafisz posługiwać się językiem, który jest powszechny w danym kraju – angielski może okazać się wystarczający, ale nie we wszystkich przypadkach. 

Jeżeli w żadnym z tych języków nie porozumiewasz się wystarczająco dobrze – możesz rozważyć oferty pracy bez znajomości języka. W takim przypadku większe znaczenie mają Twoje umiejętności z zakresu dociepleń. Na budowie zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie porozumieć się z Tobą w języku polskim, więc bariera językowa nie będzie sprawiać Ci problemu.

Często spotkasz się też z sytuacją, gdy prawo jazdy lub wręcz posiadanie własnego samochodu będzie wymagane lub mile widziane. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy musisz przejechać codziennie większą odległość z miejsca zamieszkania do pracy i z powrotem.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pielęgnacja iglaków na wiosnę
Pielęgnacja iglaków na wiosnę
Sprawdź, jak najlepiej przeprowadzić wiosenną pielęgnację iglaków, aby zadbać o ich zdrowie i wspaniały wygląd
Najmodniejsze fototapety do salonu
Najmodniejsze fototapety do salonu
W tym artykule omówimy najmodniejsze fototapety do salonu i podpowiemy, jak wybrać idealny motyw, kolor, materiał oraz odpowiednie proporcje.
Kosiarka do małego ogródka – jaką wybrać? Poradnik
Kosiarka do małego ogródka – jaką wybrać? Poradnik
Nie wiesz, jaka kosiarka sprawdzi się najlepiej w małym ogródku? Zastanawiasz się, jaki model wybrać i czym kierować się podczas […]
Ostatnie wpisy