Żaluzje fasadowe – czym są i czy warto się na nie zdecydować?

Żaluzje fasadowe – czym są i czy warto się na nie zdecydować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żaluzje fasadowe zyskują sobie coraz to większą popularność. Co ciekawe, rozpatrywane są one także w kontekście konkurencji dla klasycznych rolet zewnętrznych. Wiele osób docenia ich nieprzecenione właściwości i chętnie decyduje się na ich montaż. Pozostaje także grupa tych osób, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, czym dokładnie są i jak działają wspomniane żaluzje fasadowe. Czas więc rozwiać wątpliwości!

Czym dokładnie są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe, zgodnie z tym co zostało wspomniane, powoli wypierają z rynku klasyczne rolety zewnętrzne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są one przeznaczone do montowania na zewnątrz budynku. Żaluzje te mają wiele zalet, a do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • lekkość całej konstrukcji;
  • prosta budowa, która warunkuje szerokie spectrum ich zastosowania.

Sprawdzają się one zarówno w kontekście budynków mieszkalnych jak i budynków o nowoczesnym charakterze. Zwykle, tego typu żaluzje składają się z poziomych lameli. Wykonane są one z aluminium, dzięki czemu gwarantują ponadprzeciętnie dobre parametry użytkowe. Żaluzje fasadowe można perfekcyjnie dopasować do potrzeb konkretnego budynku. Wiele firm jak np. https://sunfas.pl/, specjalizuje się w ich przygotowaniu na zamówienie.

Jaką funkcję spełniają żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe są specyficznym rodzajem osłony okiennej. Poniekąd, działają one na zasadzie termicznego izolatora, chroniąc wnętrza budynków przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Ciekawostką jest fakt, że żaluzja fasadowa poniekąd zmniejsza także ilość hałasu przenikającego do pomieszczenia, czyli izoluje je pod względem akustycznym. Odpowiednio wybrane żaluzje fasadowe mogą być także wyposażone w szereg systemów zabezpieczających przed ewentualnym włamaniem, więc mogą one także spełniać funkcję ochronną. Na rynku są dostępne modele zarówno sterowane w sposób manualny jak i automatyczny, dzięki czemu żaluzje fasadowe są także wygodne w użytkowaniu.

Czy warto się zdecydować na żaluzje fasadowe?

Podjęcie decyzji odnośnie montażu żaluzji fasadowych powinno być dobrze przemyślane. Z pewnością jest to rozwiązanie nowoczesne, które zasługuje na większą uwagę. Skorzystanie z żaluzji fasadowych pomoże chronić pomieszczenie przed zbytnim hałasem i nagrzaniem. Dodatkowo, prezentują się one w wyjątkowo efektowny sposób i dodają fasadzie budynku nowoczesnego wydźwięku. Z pewnością zamontowanie takich żaluzji nie będzie błędna decyzją. Warto jednak dopasować je do własnych potrzeb oraz preferencji.

Fot.: Henryk Niestrój/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porządki w ogrodzie – kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać
Porządki w ogrodzie – kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać
Jeśli chcesz, by Twój ogród był naprawdę piękny i efektowny, powinieneś otoczyć go opieką. Podstawową rzeczą, bez której nie ma mowy o efektownej przestrzeni, jest jej… uporządkowanie.
Taras z kostki czy drewniany?
Taras z kostki czy drewniany?
Chcesz wykonać taras? Przeczytaj, z jakich materiałów można zrobić jego podłogę!
Rodzaje wędzarni ogrodowych – jaką wędzarnię zbudować?
Rodzaje wędzarni ogrodowych – jaką wędzarnię zbudować?
Nie wiesz, która wędzarnia ogrodowa będzie dla Ciebie najlepsza? Przygotowaliśmy krótkie porównanie! Skorzystaj z naszych wskazówek!
Ostatnie wpisy