Usiądź wygodnie. Leżak grawitacyjny

Taras i balkon
Usiądź wygodnie. Leżak grawitacyjny
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Leżak grawitacyjny brzmi jak sprzęt, który powinien znaleźć się na pokładzie statku kosmicznego. Wygoda, jaką oferuje, rzeczywiście przeniesie Cię w inny wymiar, ale poza nieziemskim komfortem, nie ma on nic wspólnego z kosmosem. 

Ten typ leżaka to względna nowość, ale staje się coraz bardziej popularny – nie bez powodu! Zobacz, jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z leżaka grawitacyjnego.

Leżak grawitacyjny – czym się różni od tradycyjnego?

Leżak zero gravity pozwala na odprężenie się w najbardziej ergonomicznej pozycji. Jego siedzisko i oparcie dopasowują się do kształtu ciała i sprawiają, że czujesz się, jakbyś dryfował w powietrzu kilka centymetrów nad ziemią. Te leżaki dają możliwość odpoczynku w pozycji półleżącej, która odciąża kręgosłup, co przez zmianę pozycji ciała i punktów nacisku pomaga ujarzmić uporczywe bóle pleców, a nawet migreny. 

Dzięki leżakowi grawitacyjnemu zrelaksujesz się w pełni, zapomnisz o otaczającym Cię świecie. Tradycyjny leżak nie daje Ci możliwości położenia się w dowolnej pozycji, leżak no gravity pozwala na sterowanie siedziskiem za pomocą postawy ciała. Dzięki temu możesz na nim siedzieć, leżeć, a nawet trzymać nogi powyżej serca, co może na dłuższą metę przynieść korzyści zdrowotne. Odpoczynek z lekko uniesionymi nogami może przynieść ulgę osobom zmagającym się z żylakami, ale także zapobiega tworzeniu się zatorów i zakrzepów, krew może swobodnie krążyć po organizmie i dotleniać wszystkie jego komórki. Przez sprawniejszy obieg krwi odpoczynek i drzemki na leżaku są o wiele bardziej efektywne. 

krzesło ogrodowe
Photo from Pixabay.com

Dlaczego warto kupić leżak grawitacyjny?

Poza wymiernymi korzyściami zdrowotnymi, które wiążą się z użytkowaniem leżaka no gravity, warto kupić go jeszcze z kilku powodów. Po pierwsze leżak grawitacyjny realnie wpływa na redukcję stresu. W dobie koronawirusa, kiedy poziom stresu i lęku wśród społeczeństwa drastycznie się podniósł, warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne i poświęcić 15 minut dziennie na całkowity relaks. Dodatkowy kontakt z przyrodą i słońcem oraz świeżym powietrzem sprawia, że stajesz się bardziej produktywny i kreatywny. Regeneracja umysłu po wysiłku jest tak samo ważna, jak regeneracja mięśni i ciała. Po intensywnym dniu w pracy odpoczynek na leżaku grawitacyjnym to recepta na trzeźwy i spokojny umysł. Leżak grawitacyjny może być też fantastyczną ozdobą tarasu bądź balkonu, zwłaszcza jeśli będzie elementem całej aranżacji. 

Jakie są modele leżaków grawitacyjnych?

Wybór modelu leżaka grawitacyjnego zależy od tego, gdzie i w jaki sposób chcesz go użytkować. Na balkonie najlepiej zda egzamin leżak składany. Na niewielkiej przestrzeni każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego warto zainwestować w sprzęt, który nieużywany będzie zajmował jak najmniej miejsca. Leżak bez możliwości składania sprawdzi się o wiele lepiej na dużym tarasie lub w ogrodzie. Jeśli Twój taras nie jest zadaszony lub zamierzasz korzystać z leżaka w ogrodzie, świetną opcją będzie leżak grawitacyjny z daszkiem. Ten wariant pozwoli Ci na wypoczynek bez ryzyka udaru lub oparzenia słonecznego. Obszerne zadaszenie na leżaku grawitacyjnym to również zabezpieczenie przed lekkim deszczem, który na tradycyjnym leżaku przerwałby Twój wypoczynek. Na rynku dostępny jest jeszcze wariant leżaka grawitacyjnego z funkcją kołysania. Bujany leżak no gravity to gwarancja niesamowitych doznań i nieziemskiego relaksu. Kołysanie potęguje wrażenie nieważkości i podnosi jakość Twojego odpoczynku. 

>> Zobacz też: Meble technorattanowe -idealne wyposażenie do ogrodu i na taras

Odpoczynek w ogrodzie jest ulubioną formą relaksu wielu Polaków. Opalanie się, krótka drzemka lub po prostu odpoczynek po pracach ogrodowych nierozerwalnie kojarzą się z rozstawionym na trawie leżakiem. Dzięki nowym leżakom no gravity sjesta w ogrodzie może wejść na zupełnie inny poziom. Na leżaku grawitacyjnym relaks to także dbanie o zdrowie swojego ciała i umysłu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak założyć ogród leśny krok po kroku?
Jak założyć ogród leśny krok po kroku?
Chcesz mieć naturalny leśny ogród? Przeczytaj, w jaki sposób go założyć.
Najmodniejsze dodatki wnętrzarskie – świece, wazony, rośliny, figurki. Które są teraz na topie?
Najmodniejsze dodatki wnętrzarskie – świece, wazony, rośliny, figurki. Które są teraz na topie?
Co sezon sklepy meblowe prezentują najmodniejsze dodatki do wnętrz. Zobacz, czy rok 2023 jest zaskoczeniem, czy raczej ewolucją tego, co było modne rok temu. 
Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w wielkiej płycie?
Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w wielkiej płycie?
W blokach z wielkiej płyty mieszka niemal 10 milionów Polaków.
Ostatnie wpisy