Taras i balkon

Skuteczne ogrzewanie na taras – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przyjemne spędzanie czasu na tarasie jest możliwe dzięki postawieniu na najwyższej jakości wyposażenie, które zapewnia wygodę przydomowej przestrzeni. Coraz więcej osób, oprócz standardowych mebli wypoczynkowych, decyduje się na to, by na tarasie ustawić dodatkowe elementy, jak choćby ogrzewanie ogrodowe.

Kiedy warto się na nie zdecydować? Jakie rodzaje ogrzewania na taras sprawdzają się najlepiej? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Ogrzewanie na taras – dlaczego warto go używać?

Piękne słoneczne dni i ciepłe wieczory wakacyjne najchętniej spędzamy na świeżym powietrzu, wychodząc z domowego salonu do ogrodu i na taras. To tam możemy się zrelaksować, cieszyć się spotkaniem z rodziną lub znajomymi. Co jednak zrobić, gdy pomimo dobrej pogody i braku opadów temperatura po zachodzie słońca jest niska? Wówczas bardzo przydatne okazują się praktyczne urządzenia grzewcze, które pomagają utrzymać funkcjonalność przydomowej zewnętrznej strefy do wypoczynku.

Dzięki takim urządzeniom da się zwiększyć komfort termiczny dla wszystkich użytkowników ogrodu oraz zmniejszyć ryzyko przykrych infekcji u wrażliwszych osób. Właściwie dobrane produkty grzewcze są też w stanie znacząco wydłużyć sezon rekreacji na zewnątrz o chłodniejsze dni wiosenne i jesienne. A w naszym kapryśnym klimacie takie rozwiązanie bywa naprawdę na wagę złota.

Różne rodzaje ogrzewania tarasowego – co wybrać?

Choć ogrzewanie najczęściej kojarzymy z zamkniętymi wnętrzami, tak naprawdę istnieje szereg urządzeń, dzięki którym da się podnieść temperaturę w przydomowej strefie relaksu.

W wielu ogrodach ustawia się między innymi:

  • promienniki podczerwieni elektryczne,
  • promienniki gazowe,
  • paleniska ogrodowe,
  • kominki do ogrodu.

Pierwsze dwa rodzaje urządzeń to bardzo dobry sposób na szybkie podniesienie temperatury na tarasie. Promienniki działają inaczej niż klasyczne grzejniki konwektorowe. W ich przypadku fale emitowane przez źródło światła podnoszą temperaturę wyłącznie ciał stałych znajdujących się na ich drodze. Dopiero one oddają je do powietrza. Pozwala to szybko osiągnąć optymalne warunki do spędzania czasu na zewnątrz.

Promienniki elektryczne, jak te od Econovli, to niewielkie urządzenia grzewcze, do ustawienia w dowolnie wybranej części tarasu. Są proste w obsłudze i wymagają wyłącznie dostępu do sieci energetycznej, by ogrzewać przydomową przestrzeń. Można też zabrać je ze sobą na wyjazd. Produkty gazowe, choć dają się ustawić nawet w bardzo oddalonej części ogrodu i zapewniają sporo ciepła, są jednak większe i mniej wygodne w transporcie, a także wymagają kontrolowania zapasu gazu, by urządzenie mogło działać bez przerwy.

Kolejna grupa urządzeń grzewczych to rozwiązania opalane drewnem lub węglem drzewnym. Zaliczają się do nich niezmiernie praktyczne paleniska ogrodowe, których wielkość da się dopasować do niemal każdego ogrodu. Niektóre z dostępnych na rynku modeli dzięki odpowiednim akcesoriom okazjonalnie da się zmienić w grilla, by podczas biesiadowania na świeżym powietrzu przygotować również ulubione potrawy.

Kominki na taras cieszą się coraz większą popularnością. Wymagają sporo pracy oraz nie należą do najtańszych rozwiązań, sprawiają jednak, że zwyczajny taras nabiera niezmiernie przytulnego i klimatycznego nastroju, sprzyjającego rekreacji w mniejszym lub większym gronie. Równocześnie kominek potrafi dać naprawdę sporo ciepła, by ogrzać całą strefę do relaksu.

Funkcjonalność i klimat na tarasie – nowoczesne rozwiązania dla wymagających

Wybór odpowiedniego źródła ciepła na taras zależy od wielu czynników. Z jednej strony należy uwzględniać kwestie budżetowe, z drugiej własne upodobania i funkcjonalność przestrzeni.

Na ciasnych, zamkniętych tarasach idealnie sprawdzają się niewielkie promienniki elektryczne i kominki. Na otwartych i przestronnych tarasach można zdecydować się na wygodne paleniska o ciekawym designie, wpisującym się w najmodniejsze obecnie trendy aranżacyjne. Konstrukcje zasilane z butli gazowej da się wykorzystać nawet w całkiem otwartej przestrzeni z dala od domu. A która opcja sprawdziłaby się najlepiej w Waszych ogrodach?

Zdjęcie: materiał Klienta.

Polecane artykuły
Taras i balkon

Zadaszenie tarasów - praktyczne rozwiązanie dla każdego domu

Zadaszenie tarasów to coraz popularniejszy element wyposażenia domów i mieszkań. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu, jakie są zalety zadaszenia tarasów, jakie materiały i rodzaje zadaszeń są dostępne na rynku oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego zadaszenia.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Taras - jakie materiały wybrać do jego budowy?

Budowa tarasu to inwestycja na lata, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie materiałów do jego budowy. W artykule przedstawimy kilka popularnych materiałów wykorzystywanych do budowy tarasu, w tym deski tarasowe egzotyczne, a także ich zalety i wady.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Jak wybrać sofę na taras - praktyczne wskazówki

Jak wybrać idealne kanapy ogrodowe i czym się kierować podczas poszukiwań? Jakie meble najlepiej sprawdzą się na tarasie, a jakie na otwartej przestrzeni? O tym napiszemy poniżej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *