Taras i balkon

Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dom J/pexels.com

Twój balkon nie jest przyozdobiony kwiatami? Zastanawiasz się, jaki ich rodzaj świetnie poradzi sobie w przypadku zacienionego balkonu? Lobelia przylądkowa to roślina, której takie warunki będą sprzyjać!

Lobelia przylądkowa – charakterystyka 

Wiele osób lobelię przylądkową kojarzy jako stoiczkę, gdyż taka jest jej potoczna nazwa. Stoiczka jest niewielkich rozmiarów roślinką z rodziny dzwonkowatych. W naturalnym środowisku rośnie na terenach podmokłych. Roślina rośnie, tworząc specyficzne kępy. Jej łodygi są bardzo wiotkie i delikatne. Z reguły osiągają do 15 – 20 cm. Lobelia charakteryzuje się błyszczącymi liśćmi i niezwykle obfitym kwitnieniem. Jej kwiaty mogą mieć kolor niebieski, fioletowy, czerwony lub różowy. Istnieje kilka odmian, które z łatwością odnajdziemy w sklepie. Dla lepszego wizualnego efektu możemy wysiewać w jednej doniczce różne odmiany kolorystyczne lobelii. Zaletą tego gatunku jest to, że jej kwitnienie trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Lobelia na zacienionym balkonie

Lobelia przylądkowa to roślina, która jest niezwykle prosta w uprawie. Świetnie znosi wiele błędów początkującego ogrodnika. Atutem lobelii jest też to, że dostosuje się do warunków, które jej zapewnimy – świetnie nada się więc nawet na zacieniony balkon, który ozdobi swoimi kolorami. Warto rozważyć hodowanie lobelii na swoim balkonie, gdyż jej kwiatostany stanowią jego piękną i naturalną dekorację.

Zdj. główne: Dom J/pexels.com

Zawodowo związana z pisaniem oraz realizacją reportaży telewizyjnych i radiowych. Jej pasją jest uprawa roślin, ma ich w domowej przestrzeni wiele. Praca w ogrodzie relaksuje ją i sprawia, że odpoczywa od wszystkich obowiązków. Nic nie sprawia jej więcej radości, niż odpoczynek w swoich ukochanych wnętrzach, które sama zaaranżowała.
Polecane artykuły
Taras i balkon

Przestrzeń na Świeżym Powietrzu - Taras i Balkon, Twoje Oazy Relaksu

Taras i balkon to miejsca, gdzie możemy w pełni cieszyć się świeżym powietrzem i pięknem natury, nie wychodząc z domu.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Zadaszenie tarasów - praktyczne rozwiązanie dla każdego domu

Zadaszenie tarasów to coraz popularniejszy element wyposażenia domów i mieszkań. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu, jakie są zalety zadaszenia tarasów, jakie materiały i rodzaje zadaszeń są dostępne na rynku oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego zadaszenia.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Taras - jakie materiały wybrać do jego budowy?

Budowa tarasu to inwestycja na lata, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie materiałów do jego budowy. W artykule przedstawimy kilka popularnych materiałów wykorzystywanych do budowy tarasu, w tym deski tarasowe egzotyczne, a także ich zalety i wady.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *