Taras i balkon

Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dom J/pexels.com

Twój balkon nie jest przyozdobiony kwiatami? Zastanawiasz się, jaki ich rodzaj świetnie poradzi sobie w przypadku zacienionego balkonu? Lobelia przylądkowa to roślina, której takie warunki będą sprzyjać!

Lobelia przylądkowa – charakterystyka 

Wiele osób lobelię przylądkową kojarzy jako stoiczkę, gdyż taka jest jej potoczna nazwa. Stoiczka jest niewielkich rozmiarów roślinką z rodziny dzwonkowatych. W naturalnym środowisku rośnie na terenach podmokłych. Roślina rośnie, tworząc specyficzne kępy. Jej łodygi są bardzo wiotkie i delikatne. Z reguły osiągają do 15 – 20 cm. Lobelia charakteryzuje się błyszczącymi liśćmi i niezwykle obfitym kwitnieniem. Jej kwiaty mogą mieć kolor niebieski, fioletowy, czerwony lub różowy. Istnieje kilka odmian, które z łatwością odnajdziemy w sklepie. Dla lepszego wizualnego efektu możemy wysiewać w jednej doniczce różne odmiany kolorystyczne lobelii. Zaletą tego gatunku jest to, że jej kwitnienie trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Lobelia na zacienionym balkonie

Lobelia przylądkowa to roślina, która jest niezwykle prosta w uprawie. Świetnie znosi wiele błędów początkującego ogrodnika. Atutem lobelii jest też to, że dostosuje się do warunków, które jej zapewnimy – świetnie nada się więc nawet na zacieniony balkon, który ozdobi swoimi kolorami. Warto rozważyć hodowanie lobelii na swoim balkonie, gdyż jej kwiatostany stanowią jego piękną i naturalną dekorację.

Zdj. główne: Dom J/pexels.com

Zawodowo związana z pisaniem oraz realizacją reportaży telewizyjnych i radiowych. Jej pasją jest uprawa roślin, ma ich w domowej przestrzeni wiele. Praca w ogrodzie relaksuje ją i sprawia, że odpoczywa od wszystkich obowiązków. Nic nie sprawia jej więcej radości, niż odpoczynek w swoich ukochanych wnętrzach, które sama zaaranżowała.
Karina Strzelińska
Polecane artykuły
Taras i balkon

Jakie meble wstawić na patio

Zastanawiasz się, jak urządzić swoje patio, aby była to idealna przestrzeń do wypoczynku? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!
Czytaj więcej
Taras i balkon

Impregnacja mebli ogrodowych na zimę - o czym pamiętać?

Meble ogrodowe mogą służyć nam przez wiele sezonów. Wymagają one jednak regularnej konserwacji. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy impregnowaniu.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Grill gazowy czy węglowy? Wady i zalety

Jaki wybrać grill — gazowy czy węglowy? Który rodzaj jest tańszy? Na którym przyrządzimy zdrowsze jedzenie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *