Taras i balkon

Jak oświetlić taras? Podpowiadamy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Taras wykorzystywany jest głównie w okresie wiosenno-letnim. Przestrzeń ta pozwala nam odpoczywać i relaksować się po ciężkim dniu pracy, a także organizować spotkania towarzyskie. Żeby jednak w ciepłe wieczory, móc jak najdłużej cieszyć się świeżym powietrzem, bawić i rozmawiać z rodziną lub znajomymi, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie tego miejsca. Jakie lampy sprawdzą się na tarasie? Podpowiadamy.

Wiszące lampy zewnętrzne na taras

Do oświetlenia tarasu możemy wykorzystać wiszące lampy zewnętrzne. Podczas ich wyboru, warto jednak szczególną uwagę zwrócić na to, czy są one przystosowane do stosowania na zewnątrz. Bardzo ważne jest to, aby ich oprawy charakteryzowały się właściwą szczelnością ze względu na to, że będą narażone na działanie wilgoci, opady czy zabrudzenia. 

Taka lampa musi mieć również odpowiednią klasę ochronności, a więc zabezpieczenia przed pożarem. Obecnie na przykład na stronie https://abanet.pl/305-lampy-wiszace-zewnetrzne możemy znaleźć wiele różnych modeli wiszących lamp tarasowych, które warto zamontować zarówno w elewacji budynku, jak i na dachu tarasu. Jeśli często urządzamy przyjęcia, dobrze jest pomyśleć o tym, aby taką lampę umieścić nad stołem.

Reflektory tarasowe

Taras możemy oświetlić, wykorzystując w tym celu reflektory zewnętrzne. Takie modele charakteryzują się tym, że służą do oświetlenia punktowego, a więc światło przez nie emitowane kierowane jest na konkretny element, na przykład taras czy wejście. Obecnie na rynku dostępne są też reflektory o ruchomej głowicy, które zmieniają kierunek padania światła automatycznie, a więc bez konieczności przestawiania całej lampy. 

Reflektory ścienne występują w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej, podobnie jak wiszące lampy zewnętrzne. Bez problemu więc można znaleźć model w stylu retro, industrialnym, klasycznym czy prowansalskim i dopasować go do aranżacji swojego tarasu i ogrodu, a także indywidualnych upodobań inwestora. Reflektory zewnętrzne z czujnikiem ruchu dodatkowo pozwalają oszczędzić nam sporo pieniędzy, ponieważ w sytuacji, kiedy nikt nie przebywa na zewnątrz, lampa automatycznie się wyłącza.

Ogrodowe lampy stojące

Doskonałym uzupełnieniem lamp wiszących i reflektorów tarasowych są ogrodowe lampy stojące. Można je wykorzystywać nie tylko do oświetlenia ścieżek czy chodników, ale również do dekoracji tarasu. Obecnie ogrodowe lampy stojące występują w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej. Jednak w kontekście doświetlenia tarasu, warto szczególną uwagę zwrócić na modele o nietypowych kształtach, na przykład przypominających kule lub donice, które są nie tylko funkcjonalne, ale mogą być też ozdobą tej przestrzeni.

Grafika: freepik.com

Polecane artykuły
Taras i balkon

Wybierasz płytki tarasowe? Sprawdź, jakie będą najlepsze!

Dowiedz się, jakie cechy powinny charakteryzować doskonałe płytki zewnętrzne. Już teraz wybierz najlepsze rozwiązania dla swojego tarasu!
Czytaj więcej
Taras i balkon

Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenia tarasowe?

Zadaszenia tarasowe to jedna z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych opcji, które można wybrać, aby ulepszyć przestrzeń tarasu.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Praktyczne akcesoria, które uczynią twoje letnie imprezy jeszcze lepszymi

W tym artykule przedstawimy Ci kilka niezawodnych akcesoriów, które sprawią, że Twoje letnie imprezy staną się niezapomniane.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *