Taras i balkon

Gdzie sprawdzi się przenośny generator prądu?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Funkcjonowanie dzisiejszego świata oparte jest przede wszystkim na korzystaniu z energii elektrycznej. Bez prądu nie można zrobić praktycznie nic. A zatem co możesz zrobić gdy są przerwy w dostawie prądu lub nie ma go wcale?

Dlaczego warto mieć agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które stanowi samodzielne i niezależne źródło prądu, dlatego służy do wytwarzania energii elektrycznej tam gdzie jej nie ma lub jej brakuje. Agregaty prądotwórcze mogą być użyte jako awaryjne zasilanie wszędzie tam gdzie zabraknie prądu lub w miejscu gdzie nie masz możliwości podłączenia się do zasilania sieciowego np.: na placach budowy, imprezach plenerowych itd. Agregat prądotwórczy najczęściej wykorzystywany jest na placach budowy, jednak warto mieć go też w gospodarstwie domowym. Dlaczego? Generator prądu to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku niezapowiedzianego wyłączenia zasilania energii. Agregat prądotwórczy do domu pomoże zapewnić Ci stały dostęp do energii elektrycznej dla Twoich urządzeń elektronicznych. Posiadając generator elektryczny nie musisz się obawiać, że rozmrozi Ci się Twoja zamrażarka lub przestanie działać piec z podajnikami elektrycznymi, przez co nie będzie działać ogrzewanie. Częste awarie instalacji alarmowych, komputerów czy innych urządzeń mogą nastręczyć Tobie wiele problemów, dlatego inwestycja w generator prądu będzie bardzo opłacalna. Jeśli posiadasz agregat nie musisz się martwić się konsekwencjami zaniku czy braku prądu, gdyż generator Ci go wytworzy. Jeśli kupisz sprawdzony agregat prądotwórczy do domu to żadne braki w dostawie prądu nie będą straszne.

Jakie agregaty prądotwórcze dostępne są na rynku?

W przypadku wyboru agregatu prądotwórczego musisz wziąć pod uwagę gdzie chcesz go użyć. Do domu jednorodzinnego możesz użyć dużo mniejszego generatora, jednak do zasilania budowy czy imprez plenerowych na pewno trzeba użyć agregatu o większej mocy i wydajności. Na rynku znajdziesz generatory prądotwórcze, które zasila olej napędowy bądź modele benzynowe. W ofercie sklepów znajdziesz agregaty prądotwórcze różniące się konstrukcją prądnicy czyli agregat jednofazowy lub trójfazowy. Możesz też kupić agregat z dźwiękoszczelną obudową, tłumikiem lub systemem antywibracyjnym. Taki dobry agregat prądotwórczy działa znacznie ciszej, przez co nie jest tak uciążliwy na przykład gdy musisz używać go w domkach letniskowych. Masz również możliwość zakupu agregatu, który posiada mniejszy lub większy zbiornik na paliwo, dzięki któremu agregat ma długi czas pracy. Na rynku znajdziesz mobilne agregaty, które zawsze możesz zabrać ze sobą w miejsce gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Gdzie sprawdzi się agregat prądotwórczy trójfazowy?

Agregaty trójfazowe zapewniają zasilanie w energię elektryczną odbiorników na napięcie 400 V. Generatory trójfazowe umożliwiają zasilanie urządzeń o dużej mocy między innymi takie jak: urządzenia grzewcze, kuchnie AGD trójfazowe, przepływowe ogrzewaczy wody, maszyny budowlane, oświetlenie itp. Taki agregat idealnie sprawdzi się na budowie, na imprezach plenerowych, w warsztatach samochodowych czy gospodarstwach rolnych.

Jaki generator prądu będzie dobry do zastosowań domowych?

Agregat prądotwórczy to inaczej generator który dostarcza energię elektryczną w czasie zaniku lub awarii sieci energetycznej. Jest to bardzo przydatne urządzenie w gospodarstwie domowym. Takim generatorem możesz zasilać awaryjnie dom czy garaż samochodowy. Zatem jaki agregat prądotwórczy wybrać do awaryjnego zasilania domu? Specjaliści zalecają zakup agregatu jednofazowego, gdyż większość urządzeń domowych wymagających ciągłości zasilania to odbiorniki jednofazowe 230V. Agregat musi być wyposażony w AVR czyli automatyczną regulację napięcia. Dużą zaletą jest, gdy agregat ma rozruch elektryczny, jest cichy oraz ma 20-30% zapasu mocy. Do zastosowań domowych sprawdzą się tańsze generatory o mniejszych gabarytach i odpowiednio mniejszej mocy. Taki tanie generator prądubędzie z całą pewnością wystarczający do zasilenia Twojego domu i urządzeń które posiadasz. 

Jakie generatory prądu sprawdzą się na budowie?

W dzisiejszych czasach nie da się wybudować domu bez prądu, dlatego jeśli na budowie nie są podłączone linie energetyczne będziesz potrzebować dobrego generatora prądotwórczego. Sensownym wyborem będzie agregat trójfazowy. W przypadku agregatów trójfazowych masz możliwość podłączenia urządzeń jednofazowych oraz trójfazowych, gdyż posiada on dwa gniazda. Musisz pamiętać, że moc którą będą pobierały urządzenia z gniazd jednofazowych nie może być większa niż 60% mocy całego agregatu. Jeśli zasilasz jednocześnie obydwa gniazda trzeba obciążyć fazy w równomierny sposób. Im większa będzie budowa tym o większej mocy potrzebować będziesz agregatu. Wybierając agregat na budowę zwróć uwagę na pojemność zbiornika na paliwo, ponieważ im będzie większa tym dłuższa będzie jego praca na jednym zalaniu. Ważne jest też jakie zużycie paliwa ma dany generator oraz hałas jaki wydaje przy pracy. Zanim kupisz taki generator sprawdź dokładnie czego będziesz potrzebować.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Taras i balkon

Wybierasz płytki tarasowe? Sprawdź, jakie będą najlepsze!

Dowiedz się, jakie cechy powinny charakteryzować doskonałe płytki zewnętrzne. Już teraz wybierz najlepsze rozwiązania dla swojego tarasu!
Czytaj więcej
Taras i balkon

Dlaczego warto zdecydować się na zadaszenia tarasowe?

Zadaszenia tarasowe to jedna z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych opcji, które można wybrać, aby ulepszyć przestrzeń tarasu.
Czytaj więcej
Taras i balkon

Praktyczne akcesoria, które uczynią twoje letnie imprezy jeszcze lepszymi

W tym artykule przedstawimy Ci kilka niezawodnych akcesoriów, które sprawią, że Twoje letnie imprezy staną się niezapomniane.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *