Kwiaty

Uprawa roślin — przydatne rozwiązania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hodowanie i uprawa roślin wcale nie musi być nudna. Możesz zrobić to w bardzo prosty, przyjemny, a zarazem efektowny sposób. Zobacz, jak uprawiać rośliny w domu, aby cieszył oko. 

Uprawa roślin na talerzu

Bardzo znaną rośliną, która uprawia się na talerzu z wilgotną watą, jest rzeżucha. Jednak istnieją inne rośliny, które pochodzą z grupy roślin pustynnych, którymi można dekorować mieszkanie w podobny sposób. Są nimi różne jerychońskie. Znać je możesz pod potoczną nazwą — zmartwychwstanki. Potrafią one przetrwać długie okresu suszy. Natrafiając na wodę, na krótko rozwijają swoje liście, aby później znowu pozornie obumrzeć. W uprawie pokojowej także wykorzystuje się ten fenomen feniksa. Zakupioną roślinę, którą najszybciej dostaniesz drogą internetową, umieszcza się w naczyniu z wodą, może być nawet gorąca. Na twoich oczach szybko pojawi się zieleń w postaci gęstych i drobnych listków. Różę jerychońską należy przetrzymać przez tydzień, aby później pozwolić jej zeschnąć na co najmniej 2-3 tygodnie. Nic innego nie jest wymagane przy jej pielęgnacji. Proces ten później powtarza się od nowa. Dzięki łatwości uprawy doskonale sprawdzi się dla dzieci.

Uprawa roślin w wazonie

W wazonie możesz trzymać nie tylko ciętą zieleń. Podobnie traktuje się jedną ze specyficznych form draceny Sandera, którą znać możesz jako Lucky Bamboo. Roślina ta przypomina bambusa i doskonale będzie prezentować się w długich i wąskich naczyniach — nie możesz jednak zapomnieć, aby były one stabilne. Postawić musisz ją w półcienistym miejscu, a wodę w wazonie musisz co jakiś czas zmieniać. Warto także dodać do niej odrobinę nawozu na przykład tego od canna, który zagwarantuje dobry rozwój roślinie. 

Uprawa roślin w słoju lub akwarium

Duży słój lub nieużywane akwarium wykorzystać możesz do stworzenia małego ogrodu, nie możesz jednak zapomnieć, aby zamontować w nim odpowiednie lampy do growboxa. Jako podłoże zaś daj wymieszaną ziemię liściową z mchem i korzeniami. Do dekoracji nadają się ozdobne figurki, kamienie, spreparowane akwarystyczne korzenie i oczywiście rośliny. W takich warunkach doskonale czuć się będzie bluszcz pospolity, ananas jadalny, storczyk, papirus zmienny, niedośpian, maranta, fittonia czy figowiec pnący. Nie możesz zapomnieć o regularnym przycinaniu roślin. Po pewnym czasie zaobserwujesz w szklanym ogrodzie powstanie mikroklimatu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Sasha Kim

Copywritingiem zainteresowała się już w liceum. W przydomowym ogródku może spędzać wiele godzin, a kontakt z naturą to dla niej codzienność
Natalia Rozmiarek
Polecane artykuły
KwiatyRośliny

Jak przygotować kwiaty balkonowe i ogrodowe na zimne wieczory?

Niskie temperatury nie oszczędzają nikogo – także roślin! A może w szczególności ich? Dowiedz się, jak zabezpieczyć przed zimą swoje kwiaty, zarówno balkonowe, jak i ogrodowe.
Czytaj więcej
KwiatyRośliny

Storczyki w ogrodzie. Uprawa i pielęgnacja

Storczyki możemy hodować nie tylko w doniczkach w domu, lecz także w ogrodzie. Jak je pielęgnować? Zebraliśmy najważniejsze zasady.
Czytaj więcej
KwiatyRośliny

Wiosenne przesadzanie kwiatów – o czym pamiętać?

Wiosna to idealny moment na przesadzenie kwiatów doniczkowych. Sprawdź, o czym warto wiedzieć, zanim rozpoczniesz pracę.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *