Reklama

Wahasz się, czy kupić żaluzje? Przeczytaj o ich zaletach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Żaluzje to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie do każdego wnętrza. W artykule przedstawiamy największe korzyści płynące z ich użytkowania. 

Ochrona przed niechcianymi spojrzeniami 

Coraz więcej bloków mieszkalnych jest tak budowanych, że ich mieszkańcy mogą niemal zaglądać sobie w okna, co wzbudza poczucie dyskomfortu. Na szczęście, odpowiednio dobrane żaluzje zapewniają prywatność i intymność od niepożądanych spojrzeń sąsiadów i przypadkowych przechodniów. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz na parterze. 

Gwarancja spokojnego snu

Żaluzje umożliwiają również zaciemnienie pomieszczenia, dzięki czemu możesz zapewnić sobie długi i spokojny sen o każdej porze. Jeśli okna Twojej sypialni wychodzą na ulicę lub w pobliżu znajdują się ostre światła, podświetlane tablice reklamowe czy neony, zamontowanie żaluzji z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość Twojego odpoczynku. Dzięki żaluzjom możesz również w południe obejrzeć film i pograć na konsoli bez refleksów światła widocznych na ekranie. 

Żaluzje – ochrona przed promieniami UV 

Ważną zaletą żaluzji jest także to, że chronią przed nadmiarem słońca i nagrzewaniem się pomieszczenia latem. Nowoczesne żaluzje umożliwiają komfortową pracę przy biurku podsuniętym pod okno, nawet w najbardziej słoneczny dzień. Szczególnie funkcjonalne są rolety dzień noc, które umożliwiają regulację ilości światła przedostającego się do pokoju. Dostępem do światła możesz manipulować za pomocą pasów zasłaniających lub odsłaniających określoną część okna. Więcej o tym modelu dowiesz się ze strony: https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc

Istotny element aranżacji 

Nie należy zapomnieć o tym, że żaluzje są istotne ze względu na estetyczny aspekt aranżacji. Warto zadbać o to, aby zostały dopasowane do stylu, w jakim zostało utrzymane mieszkanie. Żaluzje świetnie sprawdzą się zwłaszcza w minimalistycznych, nowoczesnych i industrialnych aranżacjach. W wielu przypadkach będą stanowiły lepszą i bardziej praktyczną alternatywę dla firanek i ciężkich, welurowych zasłon, które trzeba regularnie prać ręcznie lub oddawać do czyszczenia. Subtelne dopełnienie wystroju wnętrza stanowią neutralne kolory rolet, takie jak beż, biel czy odcienie szarości. Jasne dekoracje okienne są dobrym wyborem do niewielkich pomieszczeń i biur, ponieważ mogą optycznie powiększać wnętrze. Natomiast energetyczne, wyraziste kolory pozwolą ożywić i odświeżyć charakter każdego pomieszczenia.

Fot. Kenny Eliason/unsplash.com

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Marta Marek
Polecane artykuły
Reklama

Zielony dach. Budowa, warstwy, konstrukcja i koszty

Przedstawiamy kluczowe informacje na temat zielonych dachów.
Czytaj więcej
Reklama

Czym wyłożyć podłogi w mieszkaniu?

Remont może być świetną zabawą, jeśli wiesz, czego chcesz i masz na każde pomieszczenie konkretny plan. Zobacz, czym najlepiej jest wyłożyć podłogi w mieszkaniu, by być zadowolonym ze swojej decyzji.
Czytaj więcej
Reklama

Hodowla zwierząt gospodarskich – o co zadbać?

Sprawdź nasze porady dotyczące impregnacji elementów drewnianych mających styczność ze zwierzętami oraz bilansowania diety koni i bydła. Spraw, by Twoje gospodarstwo była bezpieczne i zdrowe!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *