Reklama

Korzyści wynikające z ubezpieczenia domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na ubezpieczenie swojej posiadłości decyduje się coraz więcej osób. Niektóre nieruchomości mają bardzo dużą wartość, nic więc dziwnego, że ich właściciele chcą je odpowiednio zabezpieczyć. Sprawę ułatwia ogromna dostępność ofert, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Dlaczego warto ubezpieczyć swój dom oraz na co zwrócić uwagę wybierając polisę?

Ubezpieczenie domu – korzyści

Ubezpieczenie domu, pomimo tego, że czasami bywa bardzo kosztowne, w niektórych sytuacjach może nam przynieść naprawdę dużo korzyści. Mowa tu przede wszystkim o zdarzeniach losowych, takich jak: huragan, pożar czy powódź, przed którymi na dłuższą metę nie sposób się całkowicie uchronić. Wśród innych atutów ubezpieczenia znajduje się bardzo duża liczba wariantów do wyboru, elastyczny okres ochronny, wygodny sposób płatności, spokój oraz pełne bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy?

Wybierając polisę na mieszkanie lub dom, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest zakres ochrony. Wśród ofert można znaleźć zarówno warianty podstawowe, jak i rozszerzone, które obejmują znacznie większą liczbę sytuacji, w których agencja zobowiązana będzie do wypłacenia rekompensaty finansowej. Kolejna rzecz to sposób płatności. Tutaj dla niektórych osób istotna może być m.in. częstotliwość opłacania składek czy liczba rat. Warty przemyślenia jest także okres ochronny. U większości towarzystw ubezpieczeniowych klienci mają do wyboru zakres roczny, trzyletni lub pięcioletni z możliwością przedłużenia umowy.

Co można objąć ochroną i jakie są rodzaje ubezpieczeń?

Wybierając ubezpieczenie, wiele osób zastanawia się, co w ogóle można objąć taką ochroną. Zazwyczaj do wyboru jest kilka atrakcyjnych opcji. Pierwszą i najbardziej podstawową jest ubezpieczenie murów domu lub mieszkania. Przydaje się ono np. gdy konstrukcja Twojej nieruchomości ulegnie zniszczeniu na skutek pożaru, powodzi lub huraganu. Należy jednak pamiętać, że przy tej opcji nie dostaniemy rekompensaty za rzeczy, które znajdują się w środku domu. Jeśli zależy Ci na ochronie prywatnych przedmiotów lub mebli, z pewnością zainteresuje Cię ubezpieczenie wyposażenia. Dostępne warianty to m.in. ubezpieczenie wyposażenia od zdarzeń losowych i ubezpieczenie wyposażenia od kradzieży lub dewastacji. Ostatnia z najpopularniejszych opcji to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. OC mieszkaniowe. Dotyczy ono szkód, które wyrządzone zostaną osobom trzecim przez Ciebie lub Twoich domowników. Więcej informacji na temat tego, co może objąć konkretna polisa, znajdziesz w poradniku: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-domu-letniskowego-co-obejmuje-polisa/248.html

Czy warto skorzystać z rankingu ubezpieczeń?

W sieci znaleźć można wiele rankingów ubezpieczeń, dzięki którym z łatwością znajdziesz najatrakcyjniejszą ofertę. Niezawodna porównywarka polis dostępna jest m.in. na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/najtansze-ubezpieczenie-mieszkania-gdzie-kupie/62.html. W rankingu zaprezentowane zostaną tylko aktualne, sprawdzone i w pełni bezpieczne oferty.

Polecane artykuły
Reklama

Co warto wiedzieć o uprawie komarzycy?

Szukasz mało wymagającej, ale efektownej rośliny do domu lub na balkon? Komarzyca jest strzałem w dziesiątkę. Co musisz o niej wiedzieć?
Czytaj więcej
Reklama

Zobacz, jak wykopywać i przechowywać cebulki kwiatów

Jak wykopywać i przechowywać cebulki? Wyjaśniamy.
Czytaj więcej
Reklama

Jak naturalnie nawozić rośliny?

Chcesz mieć piękne i zdrowe rośliny? Takie, które nie dadzą się chorobom i szkodnikom? Musisz je nawozić. Poznaj moc naturalnych nawozów! Działają cuda!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *