Reklama

Jakie moskitiery do altanki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wypoczynek na działce to marzenie wielu. Jeżeli sporą część wakacji spędzasz na działce nad jeziorem albo uwielbiasz co weekend wyjeżdżać na działkę na obrzeżach miasta, na pewno wiesz, jak dokuczliwe potrafią być insekty. Najlepszym ratunkiem są moskitiery do altanki. Czy warto wybrać siatkę na okna do altanki na działce?

Siatka na okna czy roleta – co wybrać do altanki na działce?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się być prosta. Siatki na okna i rolety okienne mają zupełnie inną rolę do odegrania. Rolety wewnętrzne i zewnętrzne chronią wnętrza przed letnim słońcem, a po zmroku zapewniają domownikom spokój od spojrzeń sąsiadów. Rolety wewnętrzne, zwłaszcza dekoracyjne żaluzje rzymskie i efektowne rolety plisowane, mogą spełniać w altance funkcję firany albo zazdroski. Z kolei rolety zewnętrzne są polecane jako ochrona przeciwwłamaniowa, szczególnie ważna po zakończonym sezonie działkowym. Świetnie izolują również ogrzane wnętrza przed wychłodzeniem.

Moskitiera ramowa montowana jest tak, że staje się niemalże integralnym elementem ramy okiennej. Dzięki temu łatwo założyć ją na oknach, na których zamontowano już rolety wewnętrzne i/lub zewnętrzne. Z kolei moskitiera rolowana do kasety nie nadaje się do montażu na oknach z roletami zewnętrznymi podtynkowymi lub zamontowanymi w ramie okiennej.

Podstawowym zadaniem każdej moskitiery jest ochrona altany przed nieproszonymi gośćmi. Skutecznie zabezpieczy przed owadami i pająkami, a nawet małymi gryzoniami, np. myszami czy nornicami. Siatka ochroni również wnętrze przed zabrudzeniami, takimi jak pyłki drzew.

Moskitiery okienne – jakie wybrać?

Bardzo praktyczne są moskitiery ramowe okienne. Czarna lub szara siatka z włókna szklanego wzmocnionego PCV została osadzona na aluminiowej ramie malowanej proszkowo. To doskonałe połączenie wytrzymałości i estetyki. Do odświeżenia siatki wystarczy szczotka z płynem albo urządzenie czyszczące za pomocą pary wodnej. Ramki można wyczyścić wilgotną szmatką lub gąbką.

Przed insektami, pyłkami, suchymi liśćmi i zabrudzeniami wnętrze altany w Twoim ogrodzie dobrze ochroni także moskitiera rolowana. Podobnie jak model ramkowy nie ogranicza widoczności i zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Co ważne, zwinięta na zimę do kasety nie wymaga demontażu. Kaseta i prowadnice również wykonano z aluminium malowanego proszkowo. Siatkę ze wzmocnionego włókna szklanego zwija się do kasety za pomocą mechanizmu sprężynowego. Specjalny spowalniacz sprawia, że siatka zwijana jest wolno i precyzyjnie, a Ty nie musisz obawiać się o nieprawidłowe zrolowanie siatki i jej zniszczenie.

Jeżeli wiesz już, czy na okna w Twojej altanie lepiej sprawdzi się moskitiera ramowa, czy rolowana, nadszedł czas na wybór koloru. Najlepiej, żeby był możliwie najbardziej podobny do barwy ramy okiennej. W przypadku moskitiery ramowej możesz zdecydować się na szarą lub czarną siatkę w ramie przypominającej kolor i fakturę drewna (mahoń, orzech, złoty dąb, winchester) albo białej, antracytowej bądź czarnej. Moskitiery rolowane okienne to zestawy białe, antracytowe, brązowe, mahoniowe, orzechowe i w kolorze ciemny dąb.

Jak montować siatkę na okna?

Konstrukcja moskitiery ramowej pozwala na samodzielny montaż i demontaż okna w ramie okiennej. Nie wymaga ani wiercenia, ani klejenia. A demontaż, związany z zakończeniem sezonu działkowego czy myciem siatki, jest tak samo prosty jak założenie moskitiery. Inaczej jest w przypadku moskitiery rolowanej. Kasetę należy przymocować po zewnętrznej stronie okna, używając wiertarki. Możesz dodatkowo zwiększyć ochronę altany, kupując moskitierę do drzwi rolowaną albo plisowaną.

Zdjęcia: materiał od klienta

Polecane artykuły
Reklama

Płytki pcv – poznaj ofertę sklepu internetowego Travicom

Płytki pcv mogą zostać ułożone luźno praktycznie na każdej powierzchni, drewnianej, betonowej czy żywicznej. Tego typu posadzki mają wiele zalet a do głównych należą przystępna cena, łatwość montażu, a także wszechstronność zastosowania. Wyglądają przy tym bardzo estetycznie i występują w wielu wariantach kolorystycznych i ciekawym wzornictwie.
Czytaj więcej
Reklama

Co to znaczy, że panele są laminowane?

Co to znaczy, że panele są laminowane? Z czego składają się panele podłogowe laminowane? Jakie mają wady i zalety? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.
Czytaj więcej
Reklama

Szyby okienne – jak sprawdzić i ocenić właściwości szkła okiennego?

Rolą okien w budynku jest nie tylko wpuszczanie światła słonecznego do wnętrza pomieszczeń, ale także ochrona przed utratą ciepła oraz izolacja od dźwięków i warunków atmosferycznych znajdujących się na zewnątrz. Właściwości szkła okiennego można zweryfikować za pomocą prostych testów, które każdy może przeprowadzić w warunkach domowych. Sprawdź, jak ocenić jakość szyb w oknach!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *