Reklama

Funkcjonalny taras wentylowany – tanie i szybkie rozwiązanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Taras wentylowany to specjalna technologia budowania tarasów ma stabilnych wylewkach lub bezpośrednio na gruncie. Jest to metoda zapewniająca bardzo ładne efekty wizualne i nadająca bardzo wiele cech użytkowych. Jest również niedroga i bardzo prosta w zastosowaniu. Na czym dokładnie polega?

Czym są tarasy wentylowane?

Taras wentylowany w przeciwieństwie do tego gruntowego nie ma bezpośredniego kontaktu z powierzchnią, ponieważ montuje się go na specjalnych wspornikach. Eliminuje to wiele różnych problemów z którymi muszą często zmagać się właściciele tarasów, zwłaszcza dotyczących zmieniającej się pogody i wilgoci.

Budowa tarasu wentylowanego dzieli się na dwa etapy na dwa etapy – przygotowanie podłoża oraz układanie płyt na wspornikach. Pierwsza faza polega na zapewnieniu odpowiedniego odprowadzenia wody, zabezpieczeniem przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz równomiernym i stabilnym rozstawieniu wsporników wykonanych z odpowiedniego materiału. Po tym można przejść do układania płyt tarasowych – do wyboru mamy produkty o różnej grubości, wzorach oraz kolorach.

Jakie są zalety tarasu wentylowanego?

Główną zaletą tarasu montażowego jest przede wszystkim jego usytuowanie pozwalające zapobiegać korozji, odpadania płyt i powolnego zużywanie się poszczególnych elementów. Nie jest t jednak jedyna cecha wyróżniająca ten sposób montażu. Do zalet tarasu wentylowanego możemy zaliczyć także:

  • łatwy i szybki montaż/demontaż – pozwala na proste wprowadzanie szybkich modyfikacji bez konieczności naruszania całej konstrukcji i przeprowadzania remontu na dużą skalę,
  • nie wymaga specjalistycznych umiejętności i narzędzi – montażem tarasu wentylowanego może zająć się osoba nieposiadająca wielkiego doświadczenia,
  • funkcjonalną przestrzeń na różnego rodzaju instalacje – miejsce pod tarasem doskonale sprawdzi się do poprowadzenia przewodów czy efektowego oświetlenia,
  • doskonałą ochronę przed mrozami – jako że taras znajduje się na wspornikach i nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem w minimalnym stopniu narażone na działanie zamarzającej wody co uchroni płyty przed pękaniem.

Do stworzenia konstrukcji tarasu wentylowanego będziesz potrzebować trzech podstawowych elementów – podbudowy, wsporników oraz płyt tarasowych. Wszystko to znajdziesz w ofercie naszego sklepu Travicom w którym przygotowaliśmy dla Ciebie najwyższej jakości komponenty odporne na ciężkie warunki. Posiadamy także Płyty PCV świetnie sprawdzające się w posadzkach przemysłowych czy sztuczną trawę. Na podłożach znamy się jak nikt inny! Zapraszamy i życzymy udanych zakupów – Travicom.

Zdjęcie główne: materiał od Klienta

Polecane artykuły
Reklama

Dlaczego warto mieć własny ogródek i jak go zaplanować?

Jeśli w życiu dorosłym udało ci się dorobić domku na przedmieściu lub małego domku z ogródkiem, możliwe, że zastanawiasz się, czy nie rozpocząć uprawy kwiatów i warzyw. Sprawdźmy, dlaczego warto i jak się do tego zabrać.
Czytaj więcej
Reklama

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Szukasz swojego pierwszego mieszkania? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości!
Czytaj więcej
Reklama

Specjaliści od projektowania ogrodów - ile kosztują ich usługi?

Zakładając ogród, chcemy, aby był on piękny, różnorodny i gwarantował miłe spędzenie czasu. Osiągnięcie tego efektu wymaga wielu prac, na czele z wykonaniem dobrego projektu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *