Reklama

Drzwi wejściowe do domu – jakie powinny być

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jakie drzwi wejściowe wybrać? Przeczytaj, na jakie parametry szczególnie warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi.

Zabezpieczenie przed włamaniem 

Warto zainwestować w drzwi o wysokiej klasie odporności na włamanie w trosce o bezpieczeństwo Twojej rodziny. Drzwi, którym przyznano certyfikaty w niezależnych akredytowanych laboratoriach badawczych mogą zatrzymać włamywacza, a przynajmniej opóźnić sforsowanie drzwi przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Należy zwrócić uwagę na zawiasy, które powinny mieć podwyższoną wytrzymałość i dodatkowe zabezpieczenia przy ościeżnicach. Przy intensywnie użytkowanych drzwiach warto wziąć pod uwagę także stabilność konstrukcji.

Wysokie parametry termoizolacyjności 

Inny znaczący parametr przy wyborze drzwi wejściowych to termoizolacyjność. Modele wykonane z kilkukomorowego systemu aluminiowego pozwalają obniżyć współczynnik przenikania ciepła, co ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów zakupu energii. Warto zainwestować zwłaszcza w modele wyposażone w przekładkę w opatentowanej technologii ,,anti-bimetal”, która zapobiega deformacji drzwi narażonych na silne promieniowanie słoneczne oraz posiada specjalnie zaprojektowane izolatory wspierające ciepłochronność. Odpowiednio dobrany i zamontowany model powinien stanowić ochronę przed przeciągami oraz chłodem z nieogrzewanych klatek schodowych. Szeroki wybór funkcjonalnych aluminiowych drzwi termoizolacyjnych, które zapewniają wysoki komfort cieplny w domu, znajdziesz na stronie: https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/drzwi-aluminiowe/.

Ochrona przed hałasem

Montaż drzwi dźwiękoszczelnych pozwala wyciszyć niepożądane dźwięki z ulicy czy z mieszkań sąsiadów, co jest gwarantem większego komfortu zwłaszcza dla osób mieszkających w bloku. Drzwi zbudowane z wielowarstwowego wypełnienia zmniejszają natężenie hałasu oraz zapewniają większą prywatność na co dzień. 

Nowoczesne wzornictwo

Przy zakupie drzwi wejściowych warto wziąć pod uwagę również ich estetykę oraz łatwość w konserwacji. Wzornictwo należy dobrać do estetyki budynku tak, aby całość aranżacji prezentowała się w spójny sposób. Obecnie dużą popularnością cieszą się rozwiązanie kontrastowe, ale warto rozważyć też drzwi wtapiające się w fasadę, co zapewnia dyskretny i elegancki efekt. Drzwi zewnętrzne można kupić zarówno w wersji minimalistycznej i gładkiej, jak i ozdobnej, wyposażonej w listwy, żłobienia czy kasetony. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Lina Kivaka

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Marta Marek
Polecane artykuły
Reklama

Jak wybrać dobre meble ogrodowe?

Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli ogrodowych? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
Reklama

Folia grzewcza pod płytki – czy to skuteczne i trwałe rozwiązanie?

Jaka wylewka na ogrzewanie podłogowe tego typu?
Czytaj więcej
Reklama

Łóżka do sypialni – jak wybrać najlepszy model?

Wybór najlepszego łóżka to zadanie, które wymaga pewnego namysłu i rozważenia.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *