Ogród

Zieleń w domu i ogrodzie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zielona przestrzeń to idealnie miejsce do odpoczynku – zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jak ją jednak zaaranżować bez wielkiego nakładu pracy? Podpowiadamy, jakie niewymagające rośliny warto wybrać. 

Jak zadbać o ogród?

Chcesz stworzyć piękną zieloną przestrzeń wokół swojego domu, jednak nie wiesz, jak to zrobić? 

Przede wszystkim zadbaj o fundament Twojej zielonej aranżacji, jakim jest trawa. Pamiętaj przy tym, aby wybrać odpowiednią trawę do położenia Twojej działki – inna trawa będzie lepiej funkcjonować na terenie zacieniony, a inna na terenie słonecznym. Warto także mieć na uwadze, że w polskim klimacie niezbyt dobrze sprawdzają się trawy jednorodne, dlatego też lepszym rozwiązaniem będą mieszanki traw. Możesz także postawić na sztuczne trawy.

Jeżeli natomiast chodzi o najmniej wymagające rośliny ogrodowe, to na Twojej liście powinny znaleźć się przede wszystkim juki karolińskie, lilie, liliowce, jeżówki, żurawki, słoneczniki, funkie,  hortensje bukietowe, jałowce pospolite, berberysy, irgi poziome oraz forsycje.  

Zieleń w domu

Zieleń jest bardzo ważna również w domu – domowe rośliny to bez wątpienia świetna ozdoba wnętrza. Jedne z nich jednak wymagają większego zaangażowania w pielęgnację, a inne mniejszego. Które rośliny będą najodporniejsze i najłatwiejsze w utrzymaniu?

Genialną propozycją, jeśli chodzi o rośliny niewymagające skomplikowanej pielęgnacji, są  sukulenty. Posiadają one mocne, grube liście, w których magazynują wodę, więc nie trzeba ich często podlewać. Jednym z najpopularniejszych sukulentów do domu jest bez wątpienia sansewieria. 

Możesz także zdecydować się na bardzo popularnego kwiatka, którym jest zamiokulkas zamiolistny. Jest to najczęściej wybierana roślinka biurowa. Kwiat ten charakteryzuje się bowiem ogromną odpornością i nie wymaga szczególnej pielęgnacji  – wystarczy, że podlejesz go raz w miesiącu!

Jeżeli szukasz roślin dla swojego domu oraz ogrodu, koniecznie odwiedź stronę ogrodowego sklepu internetowego https://plantini.pl/

Fot.: Martin Kníže/unsplash.com

Studentka komunikacji wizerunkowej, swoją przyszłość wiąże z pisaniem. Miłośniczka spędzania czasu na łonie natury, sportu oraz wyjątkowego i niepowtarzalnego stylu — szczególnie w aranżacji wnętrz.
Polecane artykuły
Ogród

Właściwości oborników granulowanych: bydlęcego, kurzego, końskiego, owczego

Składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach są niezbędne do optymalnego wzrostu roślin. Dlatego tak ważnym jest ich nawożenie odpowiednio dobranymi preparatami – najlepiej – pochodzenia naturalnego, czyli obornikiem.
Czytaj więcej
Ogród

Baseny ogrodowe - co warto o nich wiedzieć?

Wiosna to idealny czas na zaprojektowanie własnego ogrodu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby i umiejętności ogrodnicze.
Czytaj więcej
Ogród

Ulepsz Swój Ogród: Trzy Niezbędne Rzeczy, które Warto Mieć

Niezbędne elementy ogrodu - narzędzia, meble i system nawadniania. Klucz do udanego i pięknego otoczenia na świeżym powietrzu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *