Ogród

Niezastąpione hamaki w domu i ogrodzie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Błogie chwile relaksu spędzone na hamaku przyniosą odprężenie zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Bez względu na porę roku można zainstalować wiszące łóżko również w domu. Wykonane z wysokiej jakości bawełny świetnie będą współgrały z wyposażeniem każdego typu salonu bądź sypialni. Możliwości jest bardzo wiele. Zatem należy już teraz pomyśleć o nabyciu oraz przygotowaniu miejsca do odpoczynku dla całej rodziny. 

Relaks w domowym zaciszu

Warto zawczasu pomyśleć o przygotowaniu miejsca do wspólnego wypoczynku. Dorośli często odczuwają bóle kręgosłupa i mają trudności z doborem właściwego materaca do spania. Hamaki z tkaniny bawełnianej zapewnią odpoczynek bez bólu pleców i mięśni. Należy jednak pamiętać o właściwej pozycji ciała. Aby, odczuć w pełni komfort trzeba ułożyć się delikatnie w poprzek. Tego typu pozycja zapewni optymalne ułożenie dla kręgosłupa i kończyn. Leżenie wzdłuż powoduje bóle stawów i dyskomfort. Tylko tego typu hamaki pozwolą na wygodę podczas snu. Dzięki takiemu spaniu zarówno dorośli, jak i dzieci lepiej zasypiają oraz bardzo szybkie przejście do fazy głębokiego snu. Jest to idealny sposób na poprawę jakości snu. Mobilność wiszących miejsc do spania sprawdza się w dużych i małych mieszkaniach. Ważne, aby pamiętać o stabilnym zamontowaniu wiszącego łóżka. Dziury w ścianach do zestawu montażowego najlepiej wykonać w mocniejszych ścianach na głębokość 10 centymetrów. Zaś wysokość montażu powinna wynosić maksymalnie do 2 metrów. Hamaki w sklepie Barokko dostępne są pojedyncze, jak i dwuosobowe. Duży rozmiar zawdzięcza jedynej w swoim rodzaju technice tkania, która umożliwia rozciąganie tkaniny. Jednocześnie pozwala ona na przywrócenie poprzednich rozmiarów. Szeroka gama kolorystyczna oraz ciekawych zdobień pozwoli na dopasowanie do każdej aranżacji pomieszczenia.

Hamaki ogrodowe 

Rozwieszenie klasycznego hamaka w ogrodzie wymaga dwóch drzew odpowiednio oddalonych od siebie. Nie zawsze jest to możliwe. Wówczas należy pomyśleć o nabyciu odpowiedniego zestawu montażowego, który umożliwi zawieszenie wiszącego łóżka pomiędzy uprzednio przygotowanymi słupkami. Taki zestaw pozwoli na zamontowanie hamaka na balkonie. Dostępne są również odpowiednie stelaże hamaków ogrodowych, które pozwolą na dowolne rozmieszczenie sprzętu w każdym zakątku ogrodu. Zaś w przypadku niesprzyjającej aury tego typu stelaż z hamakiem można zawsze przenieść pod zadaszenie na taras. Wówczas komfort relaksu oraz błogiego odpoczynku na świeżym powietrzu przyniesie ukojenie po ciężkim dniu. Zarówno dorośli, jak i dzieci uwielbiają drzemki na hamakach. Dla małych dzieci są one bardzo bezpieczne i samoczynnie wprowadzają w delikatne kołysanie wiszące łóżko. Piękne i stonowane kolory umożliwią w pełni odprężyć się na łonie natury. Wykonane z bawełny naturalnej pozwolą na właściwą cyrkulację powietrza nawet w bardzo upalne dni. Ważne, aby na odpowiedniej wysokości zwiesić od ziemi hamak. Nie powinien on ocierać się o ziemię. 

Fot.: materiał Klienta

Polecane artykuły
Ogród

Właściwości oborników granulowanych: bydlęcego, kurzego, końskiego, owczego

Składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach są niezbędne do optymalnego wzrostu roślin. Dlatego tak ważnym jest ich nawożenie odpowiednio dobranymi preparatami – najlepiej – pochodzenia naturalnego, czyli obornikiem.
Czytaj więcej
Ogród

Baseny ogrodowe - co warto o nich wiedzieć?

Wiosna to idealny czas na zaprojektowanie własnego ogrodu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby i umiejętności ogrodnicze.
Czytaj więcej
Ogród

Ulepsz Swój Ogród: Trzy Niezbędne Rzeczy, które Warto Mieć

Niezbędne elementy ogrodu - narzędzia, meble i system nawadniania. Klucz do udanego i pięknego otoczenia na świeżym powietrzu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *