Ogród

Jak czyścić basen?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadacze basenu z pewnością wiedzą, że czyszczenie go wiążę się z wieloma wyzwaniami. Trzeba poświęcić na to sporo czasu i pracy, a w dodatku często generuje to spore koszty – nie tylko z powodu ilości zużywanych środków, ale również wody, którą trzeba spuścić, a następnie wypełnić basen.

Automatyczne czyszczenie basenu, czyli odkurzacz basenowy

Basen, jako wyposażenie ogrodowe, najczęściej znajduje się poza zabudową i nie jest w żaden sposób chroniony od zanieczyszczeń, które mogą do niego wpaść. Za przykład mogą posłużyć chociażby rośliny czy owady, które lądują w wodzie zupełnie przypadkowo, ale również mniej widoczne pyłki kwiatów, kurz i pył z dróg czy piasek albo ziemia. Z tego powodu utrzymywanie basenu w dobrym stanie, a wody w czystości jest sporym wyzwaniem dla osób posiadających takie atrakcje. W dodatku, sprzątanie basenu nie powinno być zbyt drogie ani wymagające – ponieważ nadmierne koszty to z pewnością nie jest coś, czym jesteś zainteresowany. Jak się poradzić sobie z koniecznością czyszczenia basenu ogrodowego? Może Ci się do tego przydać automatyczny odkurzacz basenowy, który zakupisz na tej stronie: https://zodiacpolska.pl/products/automatyczny-odkurzacz-basenowy/.

Co zapewnia odkurzacz basenowy?

Odkurzacz basenowy to automatyczne, nowoczesne urządzenie, które świetnie radzi sobie z czyszczeniem basenu. Usuwa zarówno drobne zanieczyszczenia (na przykład piasek) jak i te większe (takie jak owady). W ten sposób pomaga w utrzymaniu wody w czystości, zapewniając komfort korzystania z basenu. Dodatkowo, odkurzacz basenowy efektywnie redukuje rozmnażanie się glonów, dzięki czemu woda pozostaje przejrzysta i wolna od pływających roślin. Efekty, które przynosi urządzenie są jednocześnie sporą oszczędnością czasu dla Ciebie, ponieważ Twoim jedynym obowiązkiem staje się włączenie odkurzacza, o ile zdecydujesz się na model automatyczny. Urządzenie dokładnie wyczyści Twój basen, sterowane przez smartfon albo tablet, a Ty możesz w tym czasie spokojnie się zrelaksować. Sprawdź ofertę odkurzaczy basenowych dostępnych na: https://zodiacpolska.pl/products/odkurzacz-do-basenu/ i ciesz się wakacjami bez przykrych obowiązków!

Jak działa odkurzacz basenowy?

Zadanie odkurzacza basenowego jest czyszczenie basenu. Urządzenie radzi sobie z tym dzięki sprawnym mechanizmom zasysającym, które pochłaniają brud, osad i piasek, a nawet owady czy fragmenty roślin, które trafiły do wody. Odkurzacz zasysa wodę razem z zanieczyszczeniami i zatrzymuje je na specjalnych filtrach w swoim wnętrzu. Następnie zwraca czystą wodę do basenu. Na stronie: https://zodiacpolska.pl/ znajdziesz szeroki wybór odkurzaczy – wśród nich urządzenia automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Odkurzacze automatycznie nie wymagają od Ciebie niczego poza włączeniem ich, odkurzacze półautomatyczne można uruchomić po podłączeniu do pompy filtrującej, natomiast ręczne działają mechanicznie i możesz samodzielnie je obsługiwać. Wybierz urządzenie na miarę swoich potrzeb i ciesz się efektami!

Zdjęcie główne: pexels.com/Maria Orlova

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Magdalena Gawior
Polecane artykuły
Ogród

Oświetlenie ogrodu – jak się do tego zabrać?

Idealne oświetlenie do ogrodu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak zaprojektować rozmieszczenie lamp ogrodowych, żeby otoczenie Twojego domu prezentowało się naprawdę korzystnie!
Czytaj więcej
Ogród

Jak zaaranżować mały ogród?

Zastanawiasz się, jak możesz zaaranżować swój mały ogród? Oto kilka naszych propozycji!
Czytaj więcej
Ogród

Co przyda się na patio?

Szukasz w swoim otoczeniu przestrzeni, która pozwoli Ci oderwać się od codzienności i obowiązków? A może marzysz o miejscu, w którym będzie mógł spotykać się z przyjaciółmi? Odpowiednia aranżacja patio może odpowiedzieć na wszystkie Twoje potrzeby!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *