Ogród

Co przyda się na patio?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czy przy Twoim domu znajduje się patio? Z pewnością musisz być szczęśliwy z tego powodu. Aby nie zmarnować potencjału tej przestrzeni, koniecznie zaprojektuj jej aranżację z wyprzedzeniem i upewnij się, że ostateczny efekt będzie odpowiadał Tobie i pozostałym domownikom.

Strefa relaksu

Patio to miejsce stworzone do odpoczynku. Po dniu wymagającej pracy lub nauki z pewnością często zdarza Ci się marzyć o relaksie, którego nie będzie nic zakłócać. Jeżeli lubisz kontakt z naturą, patio jest idealną przestrzenią do zorganizowania strefy wypoczynkowej. Zwłaszcza, że świeże powietrze może pozytywnie wpływać na proces odpoczynku, dotleniając mózg i inne narządy Twojego ciała. Jak stworzyć doskonałą strefę relaksu? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie, komfortowe meble. Świetnie nada się kanapa, rozkładany lub bujany fotel, a nawet hamak. 

Możesz również kupić zestaw poduszek i koce przeznaczone do używania na dworze – pamiętaj tylko, aby nie zostawiać ich poza domem cały czas. W strefie wypoczynku z pewnością przyda się również niewielki stolik lub szafka – tak, abyś miał gdzieś położyć książkę, odstawić szklankę z lemoniadą czy słodką przekąskę. Pamiętaj, że również ważna jak komfort, jest estetyka! To, co będziesz cieszyć Twoje oczy, z pewnością poprawi Ci nastrój, dlatego zadbaj o stylistyczną spójność ogrodowych mebli, które wybierzesz. Możesz pozwolić sobie również na nawiązanie ich designem do estetyki, którą lubisz, na przykład wyposażając szafkę w uchwyty skórzane do mebli, jeżeli gustujesz w minimalistycznym stylu skandynawskim.

Miejsce do spotkań z przyjaciółmi

Długie, ciepłe, letnie wieczory nadają się doskonale do urządzenia towarzyskiego spotkania. W czasie wakacji grzechem jest jednak siedzenie w domu, kiedy naturalna przestrzeń oferuje idealne warunki do odpoczynku i rozmowy. Patio to miejsce, które wydaje się jedną z najlepszych propozycji na spędzenie towarzyskiego wieczorku. Warto przygotować się na taką ewentualność, projektując przydomową przestrzeń. Zadbaj o stół i odpowiednią ilość miejsc do siedzenia. Mogą to być ławy, fotele lub ogrodowe kanapy. Nie zapomnij także o szafkach, w których i na których będziesz mogli ustawić przekąski czy napoje. Podobnie jak w strefie relaksu, tu również warto zadbać o estetykę, bo o wiele przyjemniej spędza się czas w miejscu, które podoba się gościom. Ponownie, do podniesienia estetyki patio możesz użyć drobnych elementów, takich jak uchwyty retro do mebli, ale i znacznie większych dodatków – na przykład ścianki z pnącą się roślinnością, ozdobnych mebli czy eleganckiego przeszklonego dachu chroniącego przed opadami atmosferycznymi i nadmiernym słońcem.

Fot.: Marzenna Gaines/pixabay.com

Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.
Polecane artykuły
Ogród

Właściwości oborników granulowanych: bydlęcego, kurzego, końskiego, owczego

Składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach są niezbędne do optymalnego wzrostu roślin. Dlatego tak ważnym jest ich nawożenie odpowiednio dobranymi preparatami – najlepiej – pochodzenia naturalnego, czyli obornikiem.
Czytaj więcej
Ogród

Baseny ogrodowe - co warto o nich wiedzieć?

Wiosna to idealny czas na zaprojektowanie własnego ogrodu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby i umiejętności ogrodnicze.
Czytaj więcej
Ogród

Ulepsz Swój Ogród: Trzy Niezbędne Rzeczy, które Warto Mieć

Niezbędne elementy ogrodu - narzędzia, meble i system nawadniania. Klucz do udanego i pięknego otoczenia na świeżym powietrzu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *