Zalety i wady wypożyczenia rusztowania

Zalety i wady wypożyczenia rusztowania
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli wykonujesz prace budowlane, montażowe lub konserwatorskie na wysokościach, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Rusztowanie to podstawowe narzędzie budowlańca sprawdzające się w pracach konserwacyjnych, budowlanych, wykończeniowych lub w każdym innym przypadku pracy na wysokościach, wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Więc jeśli nie masz rusztowania, możesz je kupić lub wynająć. Wynajem rusztowań jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. W poniższym artykule przybliżymy zalety oraz wady wynajmu rusztowań.

Zalety wynajmu rusztowań

Wynajem rusztowań jest opłacalnym rozwiązaniem dla wielu firm oraz dla prywatnych właścicieli domów i posesji. Przede wszystkim jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż zakup drogiego sprzętu, jakim są profesjonalne rusztowania. Decydując się na wynajem, otrzymujemy sprawdzony sprzęt w idealnym stanie, co zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność wszystkich prac. Wynajmując rusztowanie, nie musimy martwić się o koszty konserwacji, magazynowania i transportu. Dodatkowo najczęściej wynajęte rusztowanie jest dostarczane pod wskazane miejsce. Praktycznie możemy wynająć rusztowanie na terenie całego kraju.

wynajem rusztowania warszawa

Podsumowując, do zalet możemy zaliczyć:

  • Możliwość dostosowania konstrukcji do aktualnych potrzeb.
  • Brak kosztów magazynowania.
  • Często w cenie wynajmu jest montaż i demontaż oraz transport do miejsca docelowego.
  • Gwarancja profesjonalnego sprzętu w idealnym stanie technicznym.

Wady wynajmu rusztowania

Wynajem rusztowania ma jednak kilka wad, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, należy mieć na uwadze czas oczekiwania na firmę wynajmującą taką konstrukcję. Czasami trzeba czekać dłużej, niż się spodziewano, co może być szczególnie uciążliwe, jeśli wynajem ma być szybki lub harmonogram prac nie pozwala na opóźnienia. Instalacja rusztowania, a potem jego demontaż może się wiązać z dodatkowymi kosztami, które muszą zostać uwzględnione w budżecie. Oczywiście, nawet jeżeli montaż i demontaż jest w zakresie usług firmy wynajmującej, należy dbać o wypożyczoną konstrukcję.

Pomimo wspomnianych wad, wynajem rusztowań ma wiele zalet, a decyzja o tym, czy firma ma się na niego zdecydować, zawsze należy do przedsiębiorcy. 

Jaki rodzaj rusztowania wybrać

Istnieje kilka ich rodzajów i należą do nich:

  • rusztowania jezdne (znane też jako rusztowania aluminiowe),
  • rusztowania kolumnowe (rusztowanie warszawskie, fasadowe, elewacyjne)
  • rusztowania rurowo-złączkowe
  • rusztowania modułowe.

Najbardziej popularne są rusztowania elewacyjne, zwane rusztowaniami warszawskimi, które są proste w montażu i demontażu, mogą być wykorzystywane do wielu prac, nawet wewnątrz budynku.

Jeżeli jesteś zainteresowany dzierżawą rusztowania, sprawdź ofertę firmy Ekspres-Rusztowania – wynajem rusztowań Warszawa

Rusztowania jezdne

Jeśli natomiast zakres prac jest niewielki lub przestrzeń nieduża, warto rozważyć wynajem rusztowania ruchomego. Rusztowania jezdne to uniwersalne konstrukcje, często stosowane przy pracach takich jak: tynkowanie, malowanie oraz wielu innych pracach zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. To prostszy w montażu wariant, który skraca czas przygotowań i demontażu. Rusztowania te wyposażone zostały w rolki, co ułatwia ich przemieszczanie po placu budowy.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która świadczy wynajem rusztowań wraz z obsługą. Dzięki temu zleceniodawca może mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane zgodnie z wytycznymi i zgodnie z przepisami bezpieczeństwa. Oczywiście wybór odpowiedniego rodzaju rusztowania powinien być poprzedzony dokładną analizą i uwzględnieniem wszelkich czynników, takich jak zakres prac, wielkość budynku i warunków panujących wokół niego.

Ile kosztuje wynajem rusztowania?

Zanim zdecydujesz się na dzierżawę, warto dowiedzieć się, ile kosztuje wynajem rusztowania. Cena wynajmu rusztowania uzależniona jest przede wszystkim od jego rozmiaru. W przypadku rusztowań jezdnych ostateczna cena zależy od wysokości, na jakiej umiejscowiona jest platforma robocza. Natomiast w przypadku rusztowań elewacyjnych cena jest liczona za każdy m2. Najlepiej wynająć je na cały okres remontu z góry, gdyż wtedy można negocjować cenę dzienną. Dzierżawa rusztowania elewacyjnego wynosi średnio 0,10-0,20 zł/m2, a do tego doliczyć trzeba koszt montażu (4-5 zł/m2) i demontażu (2-3 zł/m2).

Cena za rusztowania warszawskie liczona jest najczęściej jako stawka za pojedyncze elementy. Za wynajem pojedynczej ramy zapłacimy średnio 1 zł/doba. Natomiast za wynajem kompletnego rusztowania warszawskiego (z podestami, drabinkami, poręczami, kołami) o wysokości roboczej 5 m zapłacimy średnio 30-40 zł/doba. Warto pamiętać, że im dłuższy okres wynajmu, tym lepsza cena. Zatem przy dłuższych remontach można z powodzeniem negocjować stawki dzienne.

Podane ceny są cenami netto, są to również ceny orientacyjne, szczegółowy cennik należy ustalić przed wynajmem. Warto pamiętać o tym, że podczas wynajmu rusztowania najczęściej pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 500-1000 zł.

rusztowanie wykorzystywane w pracach przy domu

Podsumowanie

Podsumowując, decyzja o wynajmie lub zakupie rusztowań jest sprawą indywidualną i zależy od konkretnej sytuacji każdego przedsiębiorcy. Należy wziąć pod uwagę wszystkie wcześniej omówione aspekty i wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Zakup własnego rusztowania może dać większą niezależność, ale wynajem może okazać się bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią pompę do przydomowej oczyszczalni ścieków?
Jak wybrać odpowiednią pompę do przydomowej oczyszczalni ścieków?
Sprawdź, jak dobrze odpowiednią pompę do oczyszczalni ścieków dla optymalnej efektywności i długowieczności systemu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru i uniknij błędów.
Scrapboking i decoupage – w jaki sposób tworzyć prace z papieru?
Scrapboking i decoupage – w jaki sposób tworzyć prace z papieru?
Scrapbooking to technika ozdabiania zeszytów, notesów czy też albumów w taki sposób, aby jak najlepiej zachowywać wspomnienia, pamiątki i aby móc potem wrócić do ważnym chwil w życiu rodziny.
Jak wybrać sofę do salonu?
Jak wybrać sofę do salonu?
Wybierz sofę idealnie dopasowaną do Twojego salonu z pomocą naszych ekspertów. Poznaj kluczowe czynniki, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.
Ostatnie wpisy