Narzędzia i akcesoria

Top 5 kosiarek akumulatorowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Edwin Chen/unsplash.com

Kosiarki akumulatorowe są poręczne i łatwe w obsłudze. Doskonale sprawdzą się w niewielkich przydomowych ogródkach i na działkach rekreacyjnych. Poznaj najlepsze modele kosiarek akumulatorowych.

Kosiarka akumulatorowa — najważniejsze parametry

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kosiarki akumulatorowej, zwróć szczególną uwagę na następujące parametry:

  • Pojemność baterii — kosiarka akumulatorowa jest wyposażona w baterię litowo-jonową. Ważne, by jej pojemność była na tyle duża, abyś mógł skosić cały trawnik na jednym ładowaniu. Pojemność baterii w kosiarkach wynosi zazwyczaj 2-4 Ah, co daje możliwość nieprzerwanego koszenia przez około godzinę. Jeśli koszenie trawnika zajmuje Ci więcej czasu, to postaw na model z baterią o pojemności 5 Ah lub 7 Ah.
  • Szerokość robocza — wskazuje, jak szeroki jest pasek, który zostanie skoszony podczas jednego przejazdu kosiarką. Im wyższa wartość tego parametru, tym teoretycznie szybciej skrócimy nasz trawnik, pod warunkiem jednak, że nie znajdują się na nim wąskie przestrzenie, których nie damy rady skosić, gdyż kosiarka będzie najzwyczajniej zbyt szeroka. 
  • Czas ładowania baterii — im krótszy, tym jest to oczywiście bardziej praktyczne. 
  • Jakość wykonania — dobrze jest zwrócić uwagę na jakość materiałów, które zostały użyte do zrobienia kosiarki. Dobre noże, porządny plastik obudowy, solidny kosz na trawę — tylko materiały najwyższej jakości dają gwarancję długiego użytkowania tego urządzenia.

Jak wybrać dobrą kosiarkę akumulatorową?

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jakiej kosiarki potrzebujesz. Które parametry są dla Ciebie istotne i dlaczego. Każdy działkowiec czy posiadacz przydomowego ogródka ma nieco inne oczekiwania wobec kosiarki. Zależą one między innymi od wielkości trawnika i jego ukształtowania. Dlatego nasz ranking kosiarek akumulatorowych nie powinien być dla Ciebie jedynym wyznacznikiem. Zależy nam na tym, żeby pokazać Ci kosiarki akumulatorowe, które są szczególnie chętnie kupowane w ostatnich latach i których parametry w naszym subiektywnym odczuciu są dobre.

Ranking kosiarek akumulatorowych

Nasz top 5 kosiarek akumulatorowych otwiera Stiga Collector 132 AE. Sprawdzona marka, cicha praca silnika, niewielka waga urządzenia (niecałe 9 kg) to tylko kilka z jej licznych zalet. 

Jeśli możesz sobie pozwolić na wydanie większej kwoty na kosiarkę akumulatorową, to Twojej uwadze polecamy Makitę 2x18V 2 × 5,0Ah 46 cm. Dwa akumulatory o pojemności 5 Ah to bardzo praktyczne rozwiązanie do większych ogrodów. To urządzenie do zadań specjalnych — nie tylko kosi, ale też zbiera, tnie i mulczuje.

Masz niewielki trawnik? Przyjrzyj się zatem kosiarce Gardena PowerMax Li-40/32, która charakteryzuje się 10 poziomami cięcia, składaną rączką i niewielką wagą. Osoby użytkujące tę kosiarkę, chwalą ją za łatwość prowadzenia.

Do ogrodu o średniej powierzchni sprawdzi się doskonale kosiarka Einhell GE-CM 43 Li M Kit, 18 V. Ta wyposażona w baterię o pojemności 4 Ah kosiarka, ma aż 43 cm szerokości 

roboczej i posiada funkcję mulczowania.

Na sam już koniec chcielibyśmy polecić Ci kosiarkę BOSCH Rotak 32 LI Ergo Flex, która będzie odpowiednia do średniej wielkości trawników. Bateria o pojemności 4 Ah, składana rączka, grzebień ułatwiający koszenie trawnika przy samej krawędzi — ten model zdecydowanie jest warty uwagi.

Zdj. główne: Edwin Chen/unsplash.com

Szczęśliwa właścicielka własnego domu z ogrodem. Uprawia warzywa i owoce w duchu eko, w każdym sezonie nabywa nowych ogrodniczych umiejętności. W tym sezonie przebudowuje ogród kwiatowy i już nie może doczekać się efektu!
Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Do czego służy glebogryzarka? Jak jej używać?

Co warto wiedzieć przy zakupie tego sprzętu? Jaki model wybrać i jak go używać?
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Jak prawidłowo aplikować olej do drewna - poradnik krok po kroku

Odkryj najskuteczniejsze sposoby aplikacji oleju do drewna! Podpowiadamy, jak za pomocą prostych kroków uzyskać profesjonalne efekty i piękną wykończenie.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Scrapboking i decoupage – w jaki sposób tworzyć prace z papieru?

Scrapbooking to technika ozdabiania zeszytów, notesów czy też albumów w taki sposób, aby jak najlepiej zachowywać wspomnienia, pamiątki i aby móc potem wrócić do ważnym chwil w życiu rodziny.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *