Narzędzia i akcesoria

Roboty koszące Robolinho® – oszczędność czasu w sezonie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
meżczyzna na leżaku w tle robot koszący
Photo from AL-KO

Press info

Inteligentne urządzenia przejmują coraz więcej obowiązków domowych. Wiele automatycznych akcesoriów, takich jak automatyczne systemy nawadniające czy lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną, stało się już standardem w wielu ogrodach. Roboty koszące to kolejne urządzenie, które samodzielnie zadba o nasz ogród. To praktyczne maszyny koszące, które podbiły serca wielu ogrodników.  

Wygoda i prostota

Robot koszący jest uniwersalną maszyną, którą można indywidualnie dobrać, uwzględniając wielkość i poziom skomplikowania posiadanego ogrodu. Firma AL-KO oferuje szeroką gamę robotów koszących Robolinho®, spośród których wybierzemy robota zarówno do dużego, jak i małego ogrodu. Pracę robota można z łatwością zaplanować za pośrednictwem aplikacji i cyfrowych asystentów głosowych. 

– Największą zaletą robotów koszących jest fakt, że sposób ich pracy zdejmuje z właściciela jakikolwiek obowiązek dbania o trawnik w trakcie sezonu. Roboty koszące Robolinho® pracując regularnie, każdorazowo przycinają jedynie milimetry trawy, która opadając między źdźbła trawnika stanowi naturalny nawóz. Dzięki temu nie musimy kosić ani zbierać ściętej trawy, a zaoszczędzony w ten sposób czas możemy przeznaczyć na odpoczynek lub rozwijanie swoich pasji – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

robot koszący na tle pary grającej w badmintona
Photo from AL-KO

Automatyczna praca 

Robolinho® współpracuje z cyfrowymi asystentami głosowymi Amazon Alexa oraz Google Home. Jest także kompatybilny z systemem integracji IFTTT, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i samodzielnie zautomatyzować jego pracę. Za pomocą aplikacji można ustalić pory pracy robota. Integracja z serwisem meteorologicznym powiąże pracę Robolinho® z warunkami atmosferycznymi. Na przykład po otrzymaniu informacji o opadach deszczu, robot zawiesi pracę i wróci do stacji bazowej. Możliwa jest również synchronizacja z systemem nawadniania, tak, aby robot nie kosił podczas podlewania.   Po zakończeniu koszenia robot automatycznie wróci do stacji bazowej, aby naładować akumulatory.  

Roboty koszące Robolinho® mogą pracować w ogrodach od 300 do nawet 2000 m2. Bez trudu pokonują wzniesienia w ogrodach do nawet 45%. Poza tym są bardzo ciche. Ich praca emituje dźwięk o natężeniu jedynie 60 dB, jest to odpowiednik cicho włączonego telewizora. Dzięki temu roboty koszące AL-KO bez problemu mogą pracować w nocy, nie przeszkadzając sąsiadom i mieszkańcom w spokojnym śnie. Roboty posiadają także ochronę antykradzieżową. Robolinho® zabezpieczony jest kodem PIN, a próba jego podniesienia włącza alarm antykradzieżowy, który skutecznie zniechęci potencjalnego złodzieja przed kradzieżą.

mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

EKO perspektywa 

Zamiana klasycznej kosiarki na robota koszącego Robolinho® to pewne korzyści, zarówno dla użytkownika, jak i środowiska naturalnego. Roboty Robolinho® są zasilane wyłącznie energią słoneczną, przez co nie zanieczyszczają powietrza szkodliwymi związkami, a ich praca jest o wiele cichsza niż urządzeń spalinowych. Robot może mieć również pozytywny wpływ na stan trawnika. Dzięki zastosowaniu opatentowanego przez AL-KO systemu podwójnego cięcia trawa jest idealnie przycięta, a powstałe mikrościnki użyźniają trawnik, będąc naturalnym nawozem. Robolinho® można personalizować, przez nadanie mu imienia w aplikacji,  a do stacji można dokupić dodatkowe akcesoria, na przykład zadaszenie, które ochroni robota przed wpływem warunków pogodowych oraz promieniowaniem UV.

Źródło: centrum prasowe www.al-ko.com.pl

Miłośniczka caravaningu i weekendowych wypadów za miasto. Uwielbia długie spacery nawet w listopadzie, najchętniej takie, które się kończą rozgrzewającą herbatą w miłym towarzystwie. Przygodę z ogrodnictwem rozpoczęła kilka lat temu jako redaktor prowadząca magazynu o domu i ogrodzie. Uważa, że piękny ogród można mieć nawet na balkonie a prywatną dżunglę, zorganizować w salonie w kilku krokach.
Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Frezy diamentowe wieloostrzowe – idealne narzędzie dla Twojego warsztatu

Frezy diamentowe wieloostrzowe - wszechstronne narzędzie dla perfekcyjnych rezultatów w Twoim warsztacie. Wypróbuj je już dziś i przekonaj się o ich niezastąpioności.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego od zaufanego dostawcy

Przed wynajmem warto zapoznać się z ofertą i zasięgnąć opinii od innych klientów, którzy już korzystali z usług danej wypożyczalni, gdyż jest to cenne źródło wiedzy i pozwoli uniknąć rozczarowania.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Jakie są najczęstsze usterki kosiarek spalinowych i jak je naprawić?

Żadna kosiarka spalinowa nie jest urządzeniem niezniszczalnym. Po latach eksploatacji zawsze może dojść w niej do mniejszej lub większej usterki. Sprawdź, jakie są najczęstsze z nich!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *