Narzędzia i akcesoria

Podkaszarki spalinowe. Koszenie wokół drzew

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Idealnie przystrzyżony i wypielęgnowany trawnik to ozdoba każdego ogrodu. W jaki sposób jednak radzić sobie z roślinnością wokół drzew lub krzewów? Rozwiązaniem jest podkaszarka spalinowa! 

Tradycyjna kosiarka zdecydowanie pomaga podczas pracy w ogrodzie. Niestety to urządzenie, ze względu na swoje gabaryty i inne kwestie, nie jest w stanie dotrzeć bezpośrednio do wielu miejsc, między innymi do granic małej architektury ogrodowej i wszystkich jego zakamarków. Szczególnie odnosi się to też do obszarów wokół konkretnych obiektów, ogrodzenia czy drzew. Warto zastanowić się nad zakupem kosiarki spalinowej, której funkcjonalność jest nieoceniona i usprawni nam wszystkie prace pielęgnacyjne. 

Największą zaletą podkaszarek spalinowych jest to, że są mobilne. Nie muszą być podczas pracy podłączone do źródła prądu. Są jednak wymagające, jeśli chodzi o prace konserwatorskie i wydzielają spaliny. Umożliwiają jednak dotarcie do miejsc, które są niedostępne dla tradycyjnej kosiarki. Jest to argument, który zdecydowanie przemawia za kupnem podkaszarki spalinowej.

zdj. główne: Benjamin Wacker/unsplash.com

Zawodowo związana z pisaniem oraz realizacją reportaży telewizyjnych i radiowych. Jej pasją jest uprawa roślin, ma ich w domowej przestrzeni wiele. Praca w ogrodzie relaksuje ją i sprawia, że odpoczywa od wszystkich obowiązków. Nic nie sprawia jej więcej radości, niż odpoczynek w swoich ukochanych wnętrzach, które sama zaaranżowała.
Karina Strzelińska
Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Zastosowanie glebogryzarki w ogrodzie

Glebogryzarka jest niezastąpionym sprzętem używanym przez każdego ogrodnika i nie tylko! Dzięki niej przygotujemy podłoże pod uprawę różnych roślin i warzyw, zadbamy o trawnik, wykonamy napowietrzanie gleby, a jesienne zbiory będą szybsze i przyjemniejsze.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Malowanie ogrodzenia - jakich narzędzi użyć?

Malowanie ogrodzenia krok po kroku - zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Pokost lniany – sposób na impregnację drewna

Pokost lniany to jeden z najstarszych i sprawdzonych impregnatów. Jest środkiem ekologicznym. W jaki sposób go używać, aby był skuteczny?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *