Narzędzia i akcesoria

Podkaszarki spalinowe. Koszenie wokół drzew

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Idealnie przystrzyżony i wypielęgnowany trawnik to ozdoba każdego ogrodu. W jaki sposób jednak radzić sobie z roślinnością wokół drzew lub krzewów? Rozwiązaniem jest podkaszarka spalinowa! 

Tradycyjna kosiarka zdecydowanie pomaga podczas pracy w ogrodzie. Niestety to urządzenie, ze względu na swoje gabaryty i inne kwestie, nie jest w stanie dotrzeć bezpośrednio do wielu miejsc, między innymi do granic małej architektury ogrodowej i wszystkich jego zakamarków. Szczególnie odnosi się to też do obszarów wokół konkretnych obiektów, ogrodzenia czy drzew. Warto zastanowić się nad zakupem kosiarki spalinowej, której funkcjonalność jest nieoceniona i usprawni nam wszystkie prace pielęgnacyjne. 

Największą zaletą podkaszarek spalinowych jest to, że są mobilne. Nie muszą być podczas pracy podłączone do źródła prądu. Są jednak wymagające, jeśli chodzi o prace konserwatorskie i wydzielają spaliny. Umożliwiają jednak dotarcie do miejsc, które są niedostępne dla tradycyjnej kosiarki. Jest to argument, który zdecydowanie przemawia za kupnem podkaszarki spalinowej.

zdj. główne: Benjamin Wacker/unsplash.com

Zawodowo związana z pisaniem oraz realizacją reportaży telewizyjnych i radiowych. Jej pasją jest uprawa roślin, ma ich w domowej przestrzeni wiele. Praca w ogrodzie relaksuje ją i sprawia, że odpoczywa od wszystkich obowiązków. Nic nie sprawia jej więcej radości, niż odpoczynek w swoich ukochanych wnętrzach, które sama zaaranżowała.
Karina Strzelińska
Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Jak przygotować ekologiczny nawóz do roślin?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że możliwe jest samodzielne przygotowanie ekologicznego nawozu. Jak wygląda ten proces?
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Drewutnia ogrodowa z szafką. Gotowa czy własna?

Drewutnia ogrodowa z szafą – postawić na gotową ze sklepu czy zbudować własną? Jak ma się do tego inflacja? Sprawdzamy!
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Domki dla zwierząt w ogrodzie. Dla jakich zwierząt warto postawić domek?

Twój ogród może stać się bezpiecznym miejscem dla wielu zwierząt. Zbudowanie domków dla owadów i ptaków nie jest trudne, a przyszli mieszkańcy mogą ochronić rośliny przed szkodnikami.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *