Narzędzia i akcesoria

Muchy i komary – jak pozbyć się ich z domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Muchy i komary to nieproszeni goście, którzy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Jeśli w Twoim domu insekty psują klimat i są powodem wielu nieprzyjemności, to warto zadbać o szybkie oraz skuteczne pozbycie się ich. Jak to robić? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci pozbyć się much i komarów z domu!

Muchy i komary to stworzenia, które potrafią zepsuć nawet najmilszy wieczór w domu, szczególnie latem. Jak więc się ich pozbyć? Postawić na profesjonalne rozwiązania, czy domowe sposoby? Wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą Ci pozbyć się nieproszonych gości, znajdziesz w tym artykule!

Jak pozbyć się much?

Muchy są bez wątpienia jednymi z najbardziej irytujących i uprzykrzających życie owadów. W końcu kogo z nas nie denerwuje ich nieustanne bzyczenie? Obecność much jest szczególnie mocno odczuwalna latem i wiosną, kiedy chcesz rozkoszować się piękną pogodą przy otwartych szeroko oknach. Mimo że muchy nie są bezpośrednio niebezpieczne dla człowieka, ponieważ nie gryzą, ani nie wywołują reakcji alergicznych, to mogą przenosić bardzo groźne, a nawet śmiertelne choroby takie jak dur brzuszny, czerwonka, cholera, wąglik, trąd i gruźlica. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się ich zawczasu. Jak to jednak zrobić? 

Jednym z najprostszych sposobów na muchy jest oczywiście packa lub zwinięta gazeta, za pomocą których możesz na nie polować. Jest to jednak dość trudne i bardzo frustrujące zajęcie. Nieco praktyczniejszym sposobem są zdecydowanie lepy na muchy, które skutecznie unieszkodliwiają te owady. Jeszcze inną propozycją do domu są elektrofumigatory, dzięki którym z łatwością odstraszysz wszystkie muchy. Możesz także zdecydować się na specjalistyczny preparat na muchy, który znajdziesz na stronie https://frodo.biz/154-opryski-na-muchy.

Jak pozbyć się komarów? 

Kolejnym owadem, który potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka, jest oczywiście komar. Ciągłe bzyczenie i ucieczka przed ukąszeniem – kto z nas chociaż raz tego nie doświadczył, kiedy wieczorem otworzył okno? Ukąszenie komara nie jest co prawda groźne dla człowieka, jednak jest bardzo nieprzyjemne. Jeśli więc marzy Ci się niezakłócony niczym wieczór, to koniecznie zadbaj o różnego rodzaju środki przeciw komarom. Jednak jakie preparaty wybrać? 

Możesz postawić na przykład na specjalistyczne środki na komary, które znajdziesz na https://frodo.biz/99-opryski-na-komary. Do wyboru masz także różnego rodzaju świece, opaski, spraye, spirale czy zapachowe pałeczki, które pomogą Ci w walce z tymi nieproszonymi gośćmi. Ciekawym i zarazem bardzo skutecznym rozwiązaniem na komary są również rośliny, które możesz zasadzić w doniczkach i postawić na balkonie lub w okolicy okien. Takie gatunki jak kocimiętka, bazylia, mięta oraz lawenda, a także inne rośliny o bardzo intensywnym zapachu, świetnie odstraszają te owady. 

Fot.: Margaret Jaszowska/unsplash.com

Studentka komunikacji wizerunkowej, swoją przyszłość wiąże z pisaniem. Miłośniczka spędzania czasu na łonie natury, sportu oraz wyjątkowego i niepowtarzalnego stylu — szczególnie w aranżacji wnętrz.
Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Frezy diamentowe wieloostrzowe – idealne narzędzie dla Twojego warsztatu

Frezy diamentowe wieloostrzowe - wszechstronne narzędzie dla perfekcyjnych rezultatów w Twoim warsztacie. Wypróbuj je już dziś i przekonaj się o ich niezastąpioności.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego od zaufanego dostawcy

Przed wynajmem warto zapoznać się z ofertą i zasięgnąć opinii od innych klientów, którzy już korzystali z usług danej wypożyczalni, gdyż jest to cenne źródło wiedzy i pozwoli uniknąć rozczarowania.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Jakie są najczęstsze usterki kosiarek spalinowych i jak je naprawić?

Żadna kosiarka spalinowa nie jest urządzeniem niezniszczalnym. Po latach eksploatacji zawsze może dojść w niej do mniejszej lub większej usterki. Sprawdź, jakie są najczęstsze z nich!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *