Narzędzia i akcesoria

Kiedy wykonuje się usługi DDD?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kompleksowe usługi DDD obejmują deratyzację, dezynfekcję oraz dezynsekcję. Przeczytaj, w jakich sytuacjach zwykle są przeprowadzane i na czym dokładnie polegają. 

Główny cel usług DDD

Specjalistyczne usługi, takie jak dezynfekcja, dezynsekcja czy deratyzacja pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo sanitarne różnych powierzchni. Nowoczesne metody umożliwiają ochronę obiektów przed m.in.: gryzoniami, owadami czy szkodnikami magazynowymi. Warto pamiętać o tym, że przebywanie w pomieszczeniach, wymagających oczyszczenia z grzybów, roztoczy czy różnego rodzaju insektów, może być szkodliwe dla zdrowia. 

Kto może skorzystać z usług DDD?

Z usług DDD korzystają zarówno przedsiębiorstwa,  jak i właściciele prywatni. Profesjonalna dezynfekcja ma za zadanie ograniczenie ryzyka epidemiologicznego i wyeliminowanie drobnoustrojów, takich jak bakterie, riketsje, wirusy, grzyby i ich przetrwalniki. Zazwyczaj dezynfekcji poddaje się pomieszczenia, sprzęty i narzędzia stosowane w medycynie i gastronomii, środki transportu oraz instalacje wentylacyjne i klimatyzację. Istnieją różne metody eliminowania mikroorganizmów – najczęściej stosuje się dezynfekcję termiczną, termiczno-chemiczną, chemiczną lub ozonowanie. Rodzaj i stężenie preparatu powinno zostać w każdym przypadku indywidualnie dopasowane do rodzaju powierzchni oraz występujących drobnoustrojów. Warto mieć w pamięci, że inne działania wykonuje się, gdy do użytku zostaje oddany nowy obiekt, a inne, kiedy ma się do czynienia np. z wieloletnimi zakładami przetwórczymi, fermami czy środkami do transportu odpadów komunalnych. 

Czym różni się dezynfekcja od dezynsekcji? 

Dezynfekcji nie należy mylić z zabiegiem dezynsekcji, który skupia się na wyeliminowaniu owadów latających, biegających, ich jaj oraz larw. Specjalistyczna dezynsekcja odbywa się przy użyciu metod chemicznej i biologicznej, które odznaczają się wysoką skutecznością. Zwalczanie szkodników może mieć miejsce m.in. w magazynach i sklepach spożywczych, fabrykach, domach, mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych.

Duże znaczenie dla bezpieczeństwa sanitarnego odgrywa również deratyzacja. Gryzonie, takie jak myszy i szczury, przyczyniają się do roznoszenia groźnych chorób zakaźnych, powodują szkody gospodarcze, a także mogą przyczynić się poważnych zniszczeń instalacji elektrycznych, informatycznych, telekomunikacyjnych, sieci wodno-kanalizacyjnych oraz konstrukcji budynków. Odszczurzanie przeprowadzane jest przez profesjonalną ekipę przy użyciu środków chemicznych i fizycznych (w postaci skutecznych narzędzi i pułapek).

Fot.: Matilda Wormwood/pexels.com

Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Frezy diamentowe wieloostrzowe – idealne narzędzie dla Twojego warsztatu

Frezy diamentowe wieloostrzowe - wszechstronne narzędzie dla perfekcyjnych rezultatów w Twoim warsztacie. Wypróbuj je już dziś i przekonaj się o ich niezastąpioności.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego od zaufanego dostawcy

Przed wynajmem warto zapoznać się z ofertą i zasięgnąć opinii od innych klientów, którzy już korzystali z usług danej wypożyczalni, gdyż jest to cenne źródło wiedzy i pozwoli uniknąć rozczarowania.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Jakie są najczęstsze usterki kosiarek spalinowych i jak je naprawić?

Żadna kosiarka spalinowa nie jest urządzeniem niezniszczalnym. Po latach eksploatacji zawsze może dojść w niej do mniejszej lub większej usterki. Sprawdź, jakie są najczęstsze z nich!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *