Narzędzia i akcesoria

Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Praktyczne porady

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy mamy jakąś pracę do wykonania, zwykle robimy wszystko, by maksymalnie ją sobie ułatwić. Nie inaczej jest z pracami ogrodowymi. A jedną z najbardziej uciążliwych jest tu sprzątanie trawnika i ogrodowych alejek. Najwięcej do roboty mamy jesienią, kiedy zalegają na nich opadające z drzew liście.

Rozwiązaniem będą dmuchawy do liści. Dzięki takiemu urządzeniu łatwo i szybko uprzątniemy liście na jedno miejsce. A dzięki dodatkowym funkcjom możemy też wciągnąć je i od razu usunąć. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Jaka dmuchawa do liści najbardziej pomoże nam w ogrodzie?

Jaką dmuchawę do liści wybrać? Rodzaje zasilania

To podstawowa kwestia. Będzie mieć wpływ na co najmniej kilka aspektów. Pierwszy to wydajność urządzenia, która różni się w zależności od jednostki zasilającej. Druga to ciężar i mobilność dmuchawy do liści. Ostatnia – ale wcale nie najmniej ważna – to koszt zakupu urządzenia, a także jego późniejszego użytkowania.

Do wyboru mamy trzy podstawowe rodzaje dmuchaw. Pierwsza to urządzenie spalinowe. Zazwyczaj taki sprzęt jest napędzany silnikiem dwusuwowym, co oznacza, że trzeba go zasilać mieszanką paliwową. Spalinowa dmuchawa do liści dysponuje dużą mocą i jest w pełni mobilna. Minusem mogą być spore koszty użytkowania, emisja spalin oraz hałasu, a także spora waga urządzenia.

Najpopularniejszą alternatywą są dmuchawy akumulatorowe. Podobnie jak sprzęt spalinowy, są w pełni mobilne. A przy tym dużo lżejsze. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z nieco mniej wydajnym silnikiem.

Podobnie będzie w przypadku dmuchawy elektrycznej. W dodatku takie urządzenia wyróżniają się atrakcyjną ceną. Problem w tym, że tutaj będzie nas już ograniczać kabel.

Jaka dmuchawa do liści będzie więc odpowiednia do naszego ogrodu? Jeśli zależy nam na niskich kosztach, stawiamy na urządzenie elektryczne. W nieco większych ogrodach warto wybrać sprzęt akumulatorowy. Gdy mamy do uprzątnięcia duży obszar, zdecydowanie potrzebna będzie dmuchawa spalinowa. Więcej informacji o różnicach między urządzeniami spalinowymi a elektrycznymi przydatnymi w ogrodzie i warsztacie znajdziesz na https://www.przewodnik-budowlany.com.pl/.

Prędkość i objętość przepływu powietrza – co znaczą te parametry?

Przy wyborze dmuchawy do liści warto zwrócić uwagę również na nieco inne parametry niż tylko moc urządzenia. Do najważniejszych należy prędkość przepływu powietrza oraz jego objętość.

W tym pierwszym przypadku wartość bezpośrednio wiąże się z mocą dmuchawy. Podstawowe urządzenia generują przepływ o prędkości około 200 kilometrów na godzinę. To wystarczy w mniejszych ogrodach, do sprzątania alejek. Jeśli jednak oprócz liści w trawie znajdować się będą na przykład gałązki, warto wybrać mocniejszy sprzęt.

Objętość przepływu powietrza wiąże się z kolei z szerokością i długością rury urządzenia. Nawet mocny silnik przy wąskim wylocie powietrza nie zagwarantuje nam zbyt sprawnego sprzątania ogrodu. Do tego potrzebne będzie urządzenie o objętości powietrza 400 -500 m3/h.

Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Z odkurzaczem!

Przy wyborze dmuchawy zwracajmy też uwagę na kwestie z pozoru poboczne. Wśród nich z pewnością będzie możliwość założenia dmuchawy ma plecy. Sprzęt w formie plecaka, nawet ciężki, będzie znacznie wygodniejszy w obsłudze.

Jaką dmuchawę do liści wybrać, by maksymalnie skrócić swoją pracę? Model z funkcją odkurzacza! Dzięki temu od razu będziemy mogli zbierać opadłe liście. Będą lądować w worku – najbardziej funkcjonalny będzie jak największy – a potem od razu wśród śmieci lub w kompostowniku. Najlepsze są dmuchawy z odkurzaczem, które posiadają rozdrabniacz liści. Wtedy praca jest najbardziej efektywna.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Frezy diamentowe wieloostrzowe – idealne narzędzie dla Twojego warsztatu

Frezy diamentowe wieloostrzowe - wszechstronne narzędzie dla perfekcyjnych rezultatów w Twoim warsztacie. Wypróbuj je już dziś i przekonaj się o ich niezastąpioności.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego od zaufanego dostawcy

Przed wynajmem warto zapoznać się z ofertą i zasięgnąć opinii od innych klientów, którzy już korzystali z usług danej wypożyczalni, gdyż jest to cenne źródło wiedzy i pozwoli uniknąć rozczarowania.
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Jakie są najczęstsze usterki kosiarek spalinowych i jak je naprawić?

Żadna kosiarka spalinowa nie jest urządzeniem niezniszczalnym. Po latach eksploatacji zawsze może dojść w niej do mniejszej lub większej usterki. Sprawdź, jakie są najczęstsze z nich!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *