Narzędzia i akcesoria

Jak przechowywać narzędzia ogrodowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękny i zadbany ogród wymaga korzystania z profesjonalnych urządzeń i akcesoriów, które pozwolą utrzymać atrakcyjny wygląd kwiatowych rabat, trawników, drzew i krzewów. O same narzędzia również należy zadbać we właściwy sposób i odpowiednio je przechowywać. Jakie rozwiązanie w tym przypadku sprawdzi się najlepiej i okaże się najkorzystniejszą i najbezpieczniejszą formą przechowywania narzędzi ogrodowych? Sprawdź już dziś!

Staranne oczyszczenie narzędzi ogrodowych po wykonaniu prac

Prace ogrodowe bardzo często dotyczą przekopywania i sadzenia roślin w ziemi, dlatego wszelkie wykorzystywane podczas tych czynności narzędzia, jeszcze przed schowaniem, należy dokładnie oczyścić.  To bardzo ważne, gdyż przechowywanie brudnych urządzeń i akcesoriów może przyczynić się do ich szybszego zniszczenia, stępienia lub trwałego uszkodzenia, przez co nie będą nadawać się do dalszego użytkowania. Warto o tym pamiętać nie tylko w przypadku niewielkich narzędzi takich jak sekatory czy motyczki, grabie, łopaty i węże ogrodowe, ale również dużych i profesjonalnych sprzętów, w tym kosiarek i taczek.

Idealne miejsce do przechowywania narzędzi

W celu znalezienia idealnego miejsca do przechowywania narzędzi należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę ich rodzaj, rozmiar, a także indywidualne możliwości dotyczące wolnej przestrzeni. Zwykle najlepiej w tym celu sprawdzi się garaż, jeśli nim dysponujemy. W innym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie specjalny domek narzędziowy postawiony w ogrodzie – szeroki wybór modeli można znaleźć na stronie https://focusgarden.pl/. Gdy jednak nie mamy na tyle miejsca na działce, zawsze można zorganizować przestrzeń do przechowywania w domu. Może być to schowek lub specjalna wnęka na narzędzia bądź też odpowiednio skompletowane skrzynki, pudełka i pokrowce. 

Miejsce przechowywania narzędzi warto uzupełnić solidnymi wieszakami i uchwytami montowanymi do ściany, na których można wygodnie i bezpiecznie odwiesić sekatory, motyczki czy szpadle. W tej sposób nie zajmą wiele miejsca. W danej przestrzeni warto także wykorzystać meble do przechowywania wykonane z najwyższej jakości materiałów, z dużą liczbą praktycznych szuflad oraz półki ścienne. Wszystkie elementy wyposażenia dla ogrodnika powinny być odporne na uszkodzenia, wytrzymałe na duże obciążenia oraz łatwe w konserwacji. Ponadto istotne jest zwrócenie uwagi na warunki przechowywania, które zaleca producent danych narzędzi. Niektóre z nich nie powinny długo stać w niskiej temperaturze, szczególnie gdy mowa o modelach elektrycznych.

Dobra organizacja to podstawa!

Bardzo ważna podczas przechowywania narzędzi ogrodowych jest dobra organizacja. Mowa między innymi o zachowaniu ładu i porządku, co zwiększy komfort użytkowania urządzeń i akcesoriów, a także sprawi, że wykonywane prace będą przyjemniejsze. Warto zatem na każde narzędzie znaleźć właściwe miejsce i zawsze odkładać je dokładnie tam, co ułatwi jego znalezienie, gdy zajdzie taka potrzeba. Ponadto podczas zakupu konkretnych modeli należy zwracać uwagę na ich wielkość i poręczność, szczególnie gdy nie mamy do dyspozycji dużo przestrzeni do przechowywania.

Fot.: Gary Barnes/pexels.com

Polecane artykuły
Narzędzia i akcesoria

Co przyda się do pielęgnacji krzewów?

Jak pielęgnować krzewy i jakie narzędzia się do tego przydadzą? Dowiedz się więcej i zadbaj o swój ogród jak profesjonalista!
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Jak przygotować ekologiczny nawóz do roślin?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że możliwe jest samodzielne przygotowanie ekologicznego nawozu. Jak wygląda ten proces?
Czytaj więcej
Narzędzia i akcesoria

Drewutnia ogrodowa z szafką. Gotowa czy własna?

Drewutnia ogrodowa z szafą – postawić na gotową ze sklepu czy zbudować własną? Jak ma się do tego inflacja? Sprawdzamy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *