Marketing i ogród

Nowoczesny telewizor – co to jest Smart TV?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy mówimy o postępie technologicznym, najczęściej różnica jest najbardziej zauważalna w przypadku telefonów komórkowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że również telewizory na przestrzeni ostatnich lat przeszły prawdziwą wizualną i technologiczną rewolucję. Aktualnie telewizor z funkcją Smart TV jest jednym z najchętniej wybieranych opcji przez użytkowników. Jest to doskonale zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg zalet, jakie posiada takie rozwiązanie. W takim razie co to jest Smart TV? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Co to jest Smart TV – wyjaśniamy

Smart TV – co to znaczy? To bardzo częste pytanie, które mogą zadawać sobie osoby planujące zakup nowego telewizora. Choć funkcja Smart TV jest obecna na rynku już od jakiegoś czasu, w rzeczywistości niektórzy mogą nawet nie być świadomi tego, że ich urządzenie ją posiada.

Co to jest Smart TV? Najprościej rzecz ujmując, jest to telewizor, który może być podłączony do internetu. Co więcej, jest kompatybilny z innymi urządzeniami, jak telefon, urządzenia audio czy wybrany sprzęt AGD.

Choć telewizor z funkcją Smart TV jest teraz bardzo często spotykany, warto podkreślić, że pierwszą firmą, która zdecydowała podłączyć się telewizory do internetu, był Samsung. Miało to miejsce w 2009 roku i od tego czasu, już jako Samsung Smart TV, to rozwiązanie jest intensywnie udoskonalane.

Nowoczesny telewizor i jego funkcje

Wiemy już, co to jest Smart TV, jednak co w rzeczywistości daje nam możliwość podłączenia telewizora do internetu? W przypadku Samsung Smart TV jest to przede wszystkim dostęp do ogromnej oferty aplikacji, liczącej prawie 500 pozycji. W ten sposób jesteśmy w stanie wybrać najbardziej interesujące nas pozycje i dopasować je do naszych potrzeb. Muzyka, filmy, seriale, informacje lub gry? Wszystko to znajdziemy w jednym miejscu.

W przypadku nowoczesnego telewizora z funkcją Smart TV masz wszystko na wyciągnięcie ręki. Personalizacja Smart TV pod kątem potrzeb jest oczywiście możliwa dzięki wysokiej klasy systemowi TIZEN, który jest rozwijany przez Samsung od 2015 roku. To właśnie jego obecność umożliwia łatwą nawigację, obsługę, wydajność i możliwość personalizacji.

Nowoczesny telewizor w inteligentnym domu

Dzięki Samsung Smart TV zyskujesz łatwy dostęp do ulubionych serwisów streamingowych i muzycznych, jak YouTube, Netflix, Disney+, Prime Video, HBO Max i wielu innych. Możesz grać w ulubione gry bez konieczności podłączania konsoli. Jednak telewizor z funkcją Smart TV to nie tylko rozrywka.

Dzięki Smart TV oraz intuicyjnej aplikacji SmartThings jesteś w stanie znacznie lepiej zarządzać swoim planem dnia, a inteligentne urządzenie dopasowuje się do Twojego rytmu. Niezależnie od tego, czy chcesz sterować innymi urządzeniami z poziomu Smart TV, czy wykorzystać jego ekran podczas pracy zdalnej, będziesz zadowolony z takiej współpracy.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Polecane artykuły
Marketing i ogród

Czy ubezpieczenie mieszkania może objąć również ogród?

Posiadanie domu z ogrodem to marzenie wielu z nas. Gdy już uda się nam osiągnąć zamierzony cel, to niestety obawiamy się, że stracimy coś, na co tak ciężko pracowaliśmy.
Czytaj więcej
Marketing i ogród

Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?

Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas. Niestety, wraz z postępem technologicznym oraz dynamicznym rozwojem przemysłu bycie eko zeszło na drugi plan, czego skutki odczuwane są każdego dnia zarówno przez ludzi, zwierzęta, jak i...
Czytaj więcej
Marketing i ogród

Jak robić zakupy na L4?

Co zrobić, jeśli dosięgnie nas choroba i nie będziemy mogli wybrać się do sklepu? Osoby, które mieszkają same, nie mogą poprosić o zrobienie zakupów bliskich czy współlokatorów. Co wtedy? Wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z zakupów online.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *