Marketing i ogród

Kampanie Google Adwords – Twój sposób na udaną promocję!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Autor: Timothy Hales Bennett, źródło: unsplash.com

Google stworzyło potężny system reklamowy, który umożliwia tworzenie dopasowanych kampanii. Sprawdź, czym jest Google Ads i na czym polega jego skuteczność.

Google Adwords funkcjonuje obecnie pod nazwą Google Ads. To system reklamowy stworzony przez Google, najpopularniejszą wyszukiwarkę, z której korzysta 97% użytkowników internetowych. Takie zasięgi powinny być wystarczającą zachętą do tego, aby promować się w Google, wykorzystując w tym celu ich dedykowane narzędzia.

Czym wyróżnia się system reklamowy Google?

W obecnych czasach większość naszego życia toczy się w internecie. To dzięki sieci poznajemy nowych ludzi, robimy zakupy, szukamy informacji, a nawet urządzamy sobie wirtualne wycieczki. Nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, że promowanie w sieci stało się o wiele bardziej skuteczne niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych sposobów reklamowania się. Kampanie Google Adwords są nie tylko skuteczne, lecz także mierzalne, co oznacza, że możemy mierzyć, sprawdzać i kontrolować efekty. Pomaga to w modyfikowaniu przekazów marketingowych i ulepszaniu ich, tak aby mogły jeszcze bardziej zainteresować odbiorców i trafić do potencjalnych klientów. System reklamowy Google jest płatny, ale koszty dopasowywujemy do bieżących możliwości, co ma szczególne znaczenie dla początkujących przedsiębiorców.

Formy reklamy w Google

System reklamowy Google Ads jest bardzo elastyczny, dzięki czemu mamy możliwość tworzenia różnych komunikatów. Możemy wykorzystywać reklamy tekstowe, zachęcające do kliknięcia w opis, reklamy graficzne, przybierające postać zdjęcia, baneru, grafiki czy gifu, reklamy produktowe, prezentujące towary wraz z ich ceną, reklamy w postaci linku, reklamy mobilne, wyświetlające się tylko na urządzeniach mobilnych, na przykład smartfonach i tabletach czy reklamy w sieci partnerów Google. Warto również promować się na platformie YouTube. Kampanie w formie wideo, które łączą dźwięk, obraz i słowo, intensywniej zapadają w pamięci odbiorców.

Kampanie tworzone w obrębie Google można wspomagać promowaniem się na innych potężnych platformach, na których znajdziemy dedykowane narzędzia ułatwiające reklamowanie się w konkretnej przestrzeni. Przykładem jest Facebook Ads. Czym jest Facebook Ads? To nic innego jak właśnie system reklamowy stworzony z myślą o najsłynniejszym portalu społecznościowym. Jego działanie jest podobne do Google Ads. Facebookowe kampanie tworzy się przy użyciu zaawansowanego algorytmu analitycznego, co wpływa na ich wydajność i skuteczność.

Zdjęcie główne: Timothy Hales Bennett/unsplash.com

Polecane artykuły
Marketing i ogród

Czy ubezpieczenie mieszkania może objąć również ogród?

Posiadanie domu z ogrodem to marzenie wielu z nas. Gdy już uda się nam osiągnąć zamierzony cel, to niestety obawiamy się, że stracimy coś, na co tak ciężko pracowaliśmy.
Czytaj więcej
Marketing i ogród

Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?

Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas. Niestety, wraz z postępem technologicznym oraz dynamicznym rozwojem przemysłu bycie eko zeszło na drugi plan, czego skutki odczuwane są każdego dnia zarówno przez ludzi, zwierzęta, jak i...
Czytaj więcej
Marketing i ogród

Jak robić zakupy na L4?

Co zrobić, jeśli dosięgnie nas choroba i nie będziemy mogli wybrać się do sklepu? Osoby, które mieszkają same, nie mogą poprosić o zrobienie zakupów bliskich czy współlokatorów. Co wtedy? Wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z zakupów online.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *