Marketing i ogród

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej z artykułami ogrodniczymi?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Branża ogrodnicza jest nie tylko bardzo konkurencyjna, lecz także cechuje się dużą sezonowością. Aby nie zginąć w gąszczu innych firm i stron internetowych, warto zadbać o odpowiednie działania, dzięki którym zyskamy nowych klientów.

Współcześnie rośnie zainteresowanie ogrodnictwem, co przekłada się na powstawanie kolejnych firm i sklepów oferujących artykuły ogrodnicze. Konkurencja jest ogromna, jak więc sprawić, aby klienci chcieli zaufać właśnie nam? Musimy ich do tego przekonać, najlepiej tworząc wizerunek profesjonalnej i godnej zaufania firmy. Pomogą w tym dopasowane działania SEO, dzięki którym zwiększymy widoczność w wyszukiwarkach i zanotujemy większy ruch na stronie, a w konsekwencji – wyższe zarobki.

Pozycjonowanie – istota SEO

SEO (ang. Search Engine Optimization) to dosłownie optymalizacja pod wyszukiwarki. Aby dana strona internetowa pojawiała się na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, musi zostać dobrze zoptymalizowana. Służy temu pozycjonowanie.

Pozycjonowanie opiera się na takich działaniach, dzięki którym strona będzie bardziej widoczna w internecie. Ważna jest więc struktura samej witryny, jej funkcjonalność, poprawność kodu, wykorzystany szablon, stworzenie intuicyjnych podstron i zakładek. To wszystko wpływa na ogólny odbiór strony przez użytkowników internetowych.

Przystępując do pozycjonowania, należy w pierwszej kolejności skupić się na dwóch działaniach – wykonać audyt SEO oraz dobrać słowa kluczowe. Audyt SEO to szczegółowa analiza witryny. W jej wyniku można poznać wszystkie błędy oraz sposób na ich zlikwidowanie. To zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy zaproponują konkretne działania i strategię. Audyt SEO zwraca uwagę nie tylko na treści na stronie, lecz także na jej aspekty techniczne, na przykład linkowanie i szybkość ładowania.

Z kolei słowa kluczowe mają największe znaczenie w optymalizacji strony. Jeśli dobierzemy je w prawidłowy sposób, nasza witryna będzie pojawiać się na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania i łatwiej będzie na nią trafić. Słowa kluczowe można dobrać samemu lub wspomóc się narzędziami, na przykład Google Keyword Planner.

Na pewno teraz zastanawiasz się, czy potrzebujesz pozycjonowanie? Odpowiedź może być tylko jedna: tak, potrzebujesz i to pilnie. Dlaczego pozycjonowanie strony internetowej ma takie znaczenie? Ponieważ niezoptymalizowana witryna po prostu ginie wśród innych, nie pojawia się w wyszukiwarkach, notuje mały ruch, a więc i niskie przychody. Jak już zostało wspomniane, branża ogrodnicza cechuje się dużą konkurencyjnością. Chcąc pozyskiwać klientów, musimy ich przywołać i zachęcić, aby to właśnie nasze produkty zechcieli nabyć.

Należy też podkreślić, że SEO opiera się na długofalowych i konsekwentnych działaniach, to nieprzerwany proces. Wiele osób zadaje pytanie, ile trwa pozycjonowanie strony internetowej? Nie można udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od wielu czynników, między innymi historii i jakości witryny, doboru słów kluczowych, konkurencyjności branży, dopasowania do zmian w algorytmie Google. Analiza wypozycjonowanych stron pokazuje, że pierwsze efekty można zobaczyć po około dwóch lub trzech miesiącach, ale czasami ten czas przeciąga się aż do ośmiu czy nawet więcej miesięcy. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i jak najszybciej rozpocząć działania.

Blog – sposób na zwiększenie widoczności w internecie

Poza dobraniem słów kluczowych jest jeszcze jeden czynnik dobrze wpływający na widoczność witryny. To content marketing. Jego istotą jest tworzenie wyjątkowych treści, w które można wplatać słowa kluczowe – krótsze, jak i dłuższe, bardziej rozbudowane, czyli tzw. frazy long tail. Branża ogrodnicza daje świetną możliwość, by tworzyć bloga, na którym można dzielić się wiedzą, wskazówkami i poradami, jak dbać o rośliny i stosować wybrane artykuły ogrodnicze. Ważne jest, by takie treści pojawiały się często i regularnie, zwiększy to ruch na stronie i pomoże zbudować wizerunek solidnej i profesjonalnej firmy, której warto zaufać.


A jak pozycjonować blog? Podobnie jak typową stronę internetową. Należy więc zadbać nie tylko o regularność, ale i o dobór słów kluczowych, które będzie się wplatać w eksperckie treści. Nie bez znaczenia są również aspekty techniczne i wizualne bloga – powinien być przejrzysty, wygodny w czytaniu i dostosowany do urządzeń mobilnych.

Fot.: Kaitlyn Baker/unsplash.com

Polecane artykuły
Marketing i ogród

Czy ubezpieczenie mieszkania może objąć również ogród?

Posiadanie domu z ogrodem to marzenie wielu z nas. Gdy już uda się nam osiągnąć zamierzony cel, to niestety obawiamy się, że stracimy coś, na co tak ciężko pracowaliśmy.
Czytaj więcej
Marketing i ogród

Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?

Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas. Niestety, wraz z postępem technologicznym oraz dynamicznym rozwojem przemysłu bycie eko zeszło na drugi plan, czego skutki odczuwane są każdego dnia zarówno przez ludzi, zwierzęta, jak i...
Czytaj więcej
Marketing i ogród

Jak robić zakupy na L4?

Co zrobić, jeśli dosięgnie nas choroba i nie będziemy mogli wybrać się do sklepu? Osoby, które mieszkają same, nie mogą poprosić o zrobienie zakupów bliskich czy współlokatorów. Co wtedy? Wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z zakupów online.
Czytaj więcej

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *