Inne

Jak uczynić przestrzeń mieszkalną bardziej przyjazną? Poznaj 5 praktycznych akcesoriów!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praktyczne rozwiązania znacząco ułatwiają codzienne funkcjonowanie. O ileż bardziej przystępne są poszczególne pomieszczenia, jeśli już na etapie urządzania wnętrza zadba się o udogodnienia, dzięki którym przestrzeń będzie dobrze zorganizowana. Poniżej kilka ciekawych propozycji dla osób ceniących ład i lubiących mieć łatwy dostęp do przedmiotów, po które regularnie sięgają.

Akcesoria meblowe sposobem na uporządkowanie wnętrz szafek

Zadbane mieszkanie to nie tylko czyste podłogi i brak kurzu na meblach, ale również porządek w miejscach kryjących się za frontami. Współczesność zdążyła już nawet przekroczyć drzwiczki szafek, sprawiając, że można mieć naczynia, słoiki z przyprawami, produkty spożywcze czy kosmetyki na wyciągnięcie ręki. I to bez konieczności sięgania dłonią w głąb mebla. Wysuwane kosze cargo z pełnym dnem sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i łazience, wytrzymując obciążenie wynoszące nawet 20 kg w zależności od modelu. Dwupoziomowe, z dodatkowym uchwytem, w różnych odcieniach – takie akcesoria do mebli będą same w sobie estetyczne, ale też poprawią estetykę pomieszczenia.

Rynek dostarcza rozmaitych pomysłów z zakresu aranżacji przestrzeni, a źródłem niezliczonych inspiracji z tej dziedziny jest również oferta przedstawiona na https://tomex365.pl/. Do kuchni warto zakupić wkład szufladowy, zadaniem którego jest umożliwienie przechowywania sztućców i innych akcesoriów kuchennych w jednym miejscu. Mnogość wariantów pozwala wybrać taki, który wymiarami będzie pasować do szuflady, a liczbą przegródek spełni oczekiwania użytkownika.

„Must have” w czasach segregacji odpadów

Umożliwiają podążanie za eko trendami i zarazem wypełnianie obowiązku segregacji śmieci, jaki na mieszkańców nakładają gminy. Dodatkowo potrzebują mniej przestrzeni niż kilka osobnych pojemników. Niewątpliwie akcesoria meblowe w postaci wysuwanych na prowadnicy albo wolnostojących, umieszczanych w szafce, segregatorów na odpady zapewniają wygodę pod względem rozdzielania śmieci na poszczególne frakcje. Pokrywki natomiast zapobiegają wydostawaniu się na zewnątrz nieprzyjemnych woni, zaś uchwyty służą komfortowemu przenoszeniu pojemników. Segregatory cechują się prostym designem, ponadto występują w różnych konfiguracjach, co sprzyja dobraniu optymalnej wersji do objętości produkowanych w gospodarstwie domowym śmieci.

Funkcjonalność w parze z walorami dekoratywnymi

Nie jest tajemnicą, że akcesoria do mebli potrafią zachwycić nie tylko użytecznością, lecz także walorami ozdobnymi. Regały, szafki czy kredensy mogą opierać się na kółkach meblowych, zapewniających swobodne i niewymagające użycia siły przesuwanie obiektu, albo przybrać formę nóżek regulowanych bądź ozdobnych, co pomoże kreować we wnętrzu określony styl. Z kolei oprawy ledowe warto umieszczać tam, gdzie dociera mniej światła, gdzie meble rzucają cień. Za ich pomocą można doświetlić blat roboczy, a nawet stworzyć wyjątkowy nastrój. Lampki led to minimalistyczny design. Nie wystają wyraźnie poza obręb mebli lub innych płaszczyzn, do których je przymocowano, są niewielkich rozmiarów, a kolory opraw należą do neutralnych, doskonale komponujących się z wieloma stylami.

Fot.: reisetopia/unsplash.com

Polecane artykuły
Inne

Szukasz nieruchomości na sprzedaż? Poznaj atrakcyjne rozwiązanie!

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości!
Czytaj więcej
Inne

Jak wybrać odpowiednią pompę do przydomowej oczyszczalni ścieków?

Sprawdź, jak dobrze odpowiednią pompę do oczyszczalni ścieków dla optymalnej efektywności i długowieczności systemu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru i uniknij błędów.
Czytaj więcej
Inne

Jak modnie urządzić salon?

Salon stanowi centralną część domu, dlatego jego aranżacja powinna wyrażać nasz indywidualny styl. Jednocześnie główna przestrzeń ma zachęcać do spędzania w niej czasu zarówno w dni powszednie, jak i podczas przyjmowania gości.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *