Architektura i dekoracje

Żaluzje fasadowe – czym są i czy warto się na nie zdecydować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żaluzje fasadowe zyskują sobie coraz to większą popularność. Co ciekawe, rozpatrywane są one także w kontekście konkurencji dla klasycznych rolet zewnętrznych. Wiele osób docenia ich nieprzecenione właściwości i chętnie decyduje się na ich montaż. Pozostaje także grupa tych osób, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, czym dokładnie są i jak działają wspomniane żaluzje fasadowe. Czas więc rozwiać wątpliwości!

Czym dokładnie są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe, zgodnie z tym co zostało wspomniane, powoli wypierają z rynku klasyczne rolety zewnętrzne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są one przeznaczone do montowania na zewnątrz budynku. Żaluzje te mają wiele zalet, a do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • lekkość całej konstrukcji;
  • prosta budowa, która warunkuje szerokie spectrum ich zastosowania.

Sprawdzają się one zarówno w kontekście budynków mieszkalnych jak i budynków o nowoczesnym charakterze. Zwykle, tego typu żaluzje składają się z poziomych lameli. Wykonane są one z aluminium, dzięki czemu gwarantują ponadprzeciętnie dobre parametry użytkowe. Żaluzje fasadowe można perfekcyjnie dopasować do potrzeb konkretnego budynku. Wiele firm jak np. https://sunfas.pl/, specjalizuje się w ich przygotowaniu na zamówienie.

Jaką funkcję spełniają żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe są specyficznym rodzajem osłony okiennej. Poniekąd, działają one na zasadzie termicznego izolatora, chroniąc wnętrza budynków przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Ciekawostką jest fakt, że żaluzja fasadowa poniekąd zmniejsza także ilość hałasu przenikającego do pomieszczenia, czyli izoluje je pod względem akustycznym. Odpowiednio wybrane żaluzje fasadowe mogą być także wyposażone w szereg systemów zabezpieczających przed ewentualnym włamaniem, więc mogą one także spełniać funkcję ochronną. Na rynku są dostępne modele zarówno sterowane w sposób manualny jak i automatyczny, dzięki czemu żaluzje fasadowe są także wygodne w użytkowaniu.

Czy warto się zdecydować na żaluzje fasadowe?

Podjęcie decyzji odnośnie montażu żaluzji fasadowych powinno być dobrze przemyślane. Z pewnością jest to rozwiązanie nowoczesne, które zasługuje na większą uwagę. Skorzystanie z żaluzji fasadowych pomoże chronić pomieszczenie przed zbytnim hałasem i nagrzaniem. Dodatkowo, prezentują się one w wyjątkowo efektowny sposób i dodają fasadzie budynku nowoczesnego wydźwięku. Z pewnością zamontowanie takich żaluzji nie będzie błędna decyzją. Warto jednak dopasować je do własnych potrzeb oraz preferencji.

Fot.: Henryk Niestrój/pixabay.com

Polecane artykuły
Architektura i dekoracje

Basen stelażowy: najlepsze rozwiązanie dla letnich rozrywek w ogrodzie

W tym artykule przyjrzymy się bliżej basenom ogrodowym oraz omówimy ich zalety.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

O czym pomyśleć przed budową domu?

Co należy przemyśleć przed budową domu? O jakich kwestiach nie można zapomnieć? 
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Jak dobrze dobrać oświetlenie do pomieszczenia z dominującymi elementami z tworzywa sztucznego

Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie oświetlenie do wnętrza z elementami z tworzywa sztucznego. Nowatorskie podejście, praktyczne wskazówki i najnowsze trendy.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *