Architektura i dekoracje

Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz?
Photo by FWStudio from Pexels Copy

Odpowiednia impregnacja drewna sprawi, że będzie ona nam w nienagannym stanie służyć przez wiele lat. Na rynku znajdziemy wiele preparatów stworzonych specjalnie dla różnego rodzaju drewien. Sprawdź, jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz.

Odpowiednia impregnacja drewna

Naturalne drewno wymaga zabezpieczenia przed wilgocią, promieniami słonecznymi, czynnikami biologicznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi. Większość dostępnych na rynku impregnatów kompleksową ochronę, jednak można znaleźć produkty o węższym zastosowaniu, na przykład zabezpieczające tylko przed działaniem promieniowania ultrafioletowego lub atakiem pasożytów. Przed zakupem należy dokładnie przeczytać etykietę, która powinna zawierać wszystkie informacje o zakresie działania specyfiku. Do podkreślenia naturalnego piękna drewna i zabezpieczenia desek polecany jest na przykład olej lniany do drewna. Jest on najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Olej do drewna dekoruje i przede wszystkim zabezpiecza drewno przed wilgocią, plamami i codziennym użytkowaniem.Jeśli chodzi o spray najlepiej sprawdzi się na suchej nawierzchni, woski natomiast najlepiej stosować na jasne drewna. Na rynku znajdziemy także woski, spraye i pasty do impregnacji. Przez wyborem najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą, który oceni czego konkretnie potrzebujemy.

Z wykształcenia dziennikarka i italianistka, z zamiłowania pasjonatka natury i zdrowego stylu życia. Kocha przyrodę we wszystkich jej formach, od parku w centrum miasta, po panamską dżunglę.
Agata Kurzańska
Polecane artykuły
Architektura i dekoracje

Balustrada tarasowa krok po kroku. Zrób to sam!

Chcesz wykonać balustradę tarasową? Podpowiadamy, jak to zrobić!
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w wielkiej płycie?

W blokach z wielkiej płyty mieszka niemal 10 milionów Polaków.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Jak ogrodzić ogród?

Chcesz zamontować ogrodzenie w swoim ogrodzie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *