Architektura i dekoracje

Jak przygotować się do budowy domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to bez wątpienia spore przedsięwzięcie. Wymaga ona odpowiednio wczesnego przygotowania się. O czym więc należy pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu? Podpowiadamy, jak się do tego przygotować.

Przede wszystkim formalności

Decydując się na budowę, domu należy pamiętać, że znaczenie mają nie tylko fundamenty i prace budowalne, ale przede wszystkim formalności. Bez nich ani rusz. O jakich więc sprawach formalnych należy pamiętać zanim zaczniesz budowę? Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawdzenie jej księgi wieczystej działki, którą zamierzasz kupić. Upewnij się, że jest to działka budowlana, a nie grunt rolny. Następne w kolejności są wszystkie czynności związane z MPZP, czyli miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Konieczne może okazać się również staranie się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Musisz także umówić się na mierzenie działki przez geodetę w celach projektowych. Musisz również pamiętać o uzyskaniu pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego. Na sam koniec zawrzyj umowę z ekipą budowlaną oraz złóż zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcie prac budowlanych.

Przygotuj się na zakupy

Kiedy wszystkie formalności masz już z głowy, możesz udać się na pierwsze zakupy budowlane. Co warto kupić jeszcze przed rozpoczęciem budowy? Przede wszystkim podziel zaplanowane prace na etapy, a następnie kupuj materiały zgodnie z planem. W pierwszej kolejności należy skupić się przede wszystkim na fundamentach oraz stawianiu ścian fundamentowych. Warto wtedy zainwestować w sprzęt do osuszania, który znajdziesz na https://www.doosuszenia.pl/. Przydadzą się także różnego rodzaju impregnaty do betonu. Zastanów się także nad materiałami i akcesoriami potrzebnymi do budowy pozostałych ścian oraz montażu instalacji, ponieważ są to prace budowlane następne w kolejności. Rozważ także kwestię ocieplenia domu. W wyborze odpowiedniej termoizolacji pomoże Ci https://thermowhite.info/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Rene Asmussen

Studentka komunikacji wizerunkowej, swoją przyszłość wiąże z pisaniem. Miłośniczka spędzania czasu na łonie natury, sportu oraz wyjątkowego i niepowtarzalnego stylu — szczególnie w aranżacji wnętrz.
Aleksandra Michaliszyn
Polecane artykuły
Architektura i dekoracje

Ogrodowa studnia ozdobna. Pomysły i aranżacje

Planujesz studnie w swoim ogrodzie? Nasze wskazówki to pierwszy krok, aby Twoja studnia nabrała wyjątkowego rysu!
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Jakie farby i impregnaty warto przygotować przed budową?

Czy wiesz już wszystko na temat farb i impregnatów, w które warto się zaopatrzyć, budując dom? Poznaj rodzaje produktów do malowania i zabezpieczania powierzchni i zdecyduj, których potrzebujesz na swojej budowie.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Czy podłogę na tarasie należy konserwować przed zimą?

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć podłogę na tarasie? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *