Architektura i dekoracje

Jak przygotować się do budowy domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to bez wątpienia spore przedsięwzięcie. Wymaga ona odpowiednio wczesnego przygotowania się. O czym więc należy pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu? Podpowiadamy, jak się do tego przygotować.

Przede wszystkim formalności

Decydując się na budowę, domu należy pamiętać, że znaczenie mają nie tylko fundamenty i prace budowalne, ale przede wszystkim formalności. Bez nich ani rusz. O jakich więc sprawach formalnych należy pamiętać zanim zaczniesz budowę? Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawdzenie jej księgi wieczystej działki, którą zamierzasz kupić. Upewnij się, że jest to działka budowlana, a nie grunt rolny. Następne w kolejności są wszystkie czynności związane z MPZP, czyli miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Konieczne może okazać się również staranie się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Musisz także umówić się na mierzenie działki przez geodetę w celach projektowych. Musisz również pamiętać o uzyskaniu pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego. Na sam koniec zawrzyj umowę z ekipą budowlaną oraz złóż zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcie prac budowlanych.

Przygotuj się na zakupy

Kiedy wszystkie formalności masz już z głowy, możesz udać się na pierwsze zakupy budowlane. Co warto kupić jeszcze przed rozpoczęciem budowy? Przede wszystkim podziel zaplanowane prace na etapy, a następnie kupuj materiały zgodnie z planem. W pierwszej kolejności należy skupić się przede wszystkim na fundamentach oraz stawianiu ścian fundamentowych. Warto wtedy zainwestować w sprzęt do osuszania, który znajdziesz na https://www.doosuszenia.pl/. Przydadzą się także różnego rodzaju impregnaty do betonu. Zastanów się także nad materiałami i akcesoriami potrzebnymi do budowy pozostałych ścian oraz montażu instalacji, ponieważ są to prace budowlane następne w kolejności. Rozważ także kwestię ocieplenia domu. W wyborze odpowiedniej termoizolacji pomoże Ci https://thermowhite.info/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Rene Asmussen

Studentka komunikacji wizerunkowej, swoją przyszłość wiąże z pisaniem. Miłośniczka spędzania czasu na łonie natury, sportu oraz wyjątkowego i niepowtarzalnego stylu — szczególnie w aranżacji wnętrz.
Polecane artykuły
Architektura i dekoracje

Sztukateria elewacyjna w architekturze: Jak dodaje wyjątkowego charakteru i elegancji budynkom

Sztukateria elewacyjna: Wyjątkowy charakter i elegancja dla budynków.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Płytki klinkierowe — sprawdź, kiedy warto je wykorzystać i jakie mają zalety! 

Płytki klinkierowe od wielu lat są niezwykle popularne — wykorzystuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Garaż blaszany na działce — czy musisz mieć pozwolenie?

W tym poradniku sprawdzimy, kiedy można postawić na działce popularny blaszak bez pozwolenia. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *